21 мая 2025
Адміністрація президента США Дональда Трампа планує використати до $250 млн, виділених на іноземну допомогу, для фінансування добровільного повернення біженців з різних країн, в тому числіз України, додому.Про це повідомляє газета TheWashingtonPost із посиланням на відповідні документи.
Зазначається, що адміністрація Трампа розробила плани щодо використання до $250 млн, які мали бути спрямовані на закордонну допомогу, для фінансування повернення мігрантів, зокрема, з України та Гаїті, які втекли до США через ситуацію вдома.
Як відомо, адміністрація колишнього президента США Джо Байдена надала українцям і гаїтянам тимчасовий захист (TPS), що дозволяє залишатися в США, якщо повернення додому небезпечне. В документах, з якими ознайомилася газета, вказано, що понад 200 тисяч українців і 500 тисяч гаїтян можуть підпадати під програму добровільного повернення.
Пропозиція, про яку раніше не повідомлялося, була розроблена до оголошення 5 травня Міністерством внутрішньої безпеки (DHS), за яким мігранти, які добровільно погодяться повернутися до своїх країн, зможуть отримати від уряду США $1000.
Як повідомляється, хоча попередні адміністрації США також підтримували добровільне повернення мігрантів, план адміністрації Трампа є незвичним, оскільки охоплює людей, які втекли з одних із найбільш небезпечних місць у світі, і націлений на обходження Міжнародної організації з міграції (МОМ) - установи ООН, яка зазвичай опікується поверненням мігрантів додому. Це також збігається зі спробами адміністрації скоротити закордонну допомогу, включно із планами ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і припинення 80% його програм, зокрема тих, що діяли в Україні, Гаїті та інших країнах.
Крім українців і гаїтян, в документах згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданці, сирійці та єменці - вони також можуть бути цільовою аудиторією програми добровільного повернення. В документах зазначено, що МОМ не підтримує повернення людей до жодної з цих країн.
Документи мали позначку "попереднє обговорення", а речниця DHS назвала їх "застарілими", адже вони датуються кінцем квітня - початком травня. Однак DHS і Державний департамент минулого тижня підписали угоду, яка передбачає таку ж процедуру і ту ж суму ($250 млн), хоча в ній не згадуються конкретні національності.
За словами співрозмовника видання, першими в рамках цієї програми можуть стати афганці.
Раніше повідомлялося, що певна кількість громадян України, які перебувають у США на законних підставах за гуманітарною програмою, помилково отримали електронні листи про анулювання їхнього статусу та вимогу покинути Америку протягом семи днів.
Нагадаємо, у січні США призупинили програми прийому українців. У групах для українців в США користувачі підтверджували, що їхнім родичам або знайомим, яких вони мали прийняти у Америці по програмі U4U, приходять відмови у дозволі на в'їзд.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Трамп не пішов на поступки Путніну - Рубіо 21 мая 2025
Держсекретар відповідав на звинувачення сенаторів-демократів у тому, що Трамп дозволяє Путіну "грати собою як на скрипці.
Трамп відповів, чи введе санкції проти РФ 21 мая 2025
Журналіст спитав у президента, чи розглядає він можливість посилення санкцій проти Росії, як цього очікує Зеленський. На це Трамп відповів ухильно, вкотре розповівши про "дуже хороші розмови" з Путіним і європейцями.
23-річна донька Кроуфорд прикрасила обкладинку іспанського Vogue 21 мая 2025
Дочка супермоделі Сінді Кроуфорд, американська модель Кая Гербер прикрасила обкладинку іспанського Vogue.