У центрі Києва готували масштабний теракт: СБУ затримала ворожу агентку

2 февраля 2025

У столиці затримали агентку РФ, яка, за інформацією слідства, мала влаштувати масштабний теракт у центрі Києва. Зловмисниця готувала підрив вибухівки біля будівлі одного із структурних підрозділів СБУ.

Про це повідомили в пресслужбі Служби безпеки України. Підозрюваній загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Контррозвідка та слідчі Служби безпеки запобігли масштабному теракту на одній із центральних багатолюдних вулиць Києва. За результатами спецоперації у столиці затримано російську агентку, яка готувала підрив вибухівки біля будівлі одного із структурних підрозділів СБУ", – розповіли в пресслужбі.

У Службі безпеки наголосили, що місце, де за планом ворога мав статись вибух, не використовується співробітниками спецслужби. На період повномасштабного вторгнення вони були передислоковані на запасні пункти роботи. Втім, у СБУ наголосили, що потенційний теракт міг призвести до великих жертв серед цивільних перехожих у центральній частині міста.


На місці події у затриманої виявлено сумку, в якій знаходився саморобний вибуховий пристрій потужністю 7 кг у тротиловому еквіваленті. Такого заряду достатньо, щоб серйозно пошкодити будівлю і завдати смертельного ураження людям, які перебувають навколо епіцентру вибуху.

Для підготовки терористичного акту в столиці ворог дистанційно завербував 22-річну наркозалежну зі Львова, яка шукала "швидкі" гроші на Телеграм-каналах. За вказівкою окупантів дівчина приїхала до Києва, де її російський куратор завчасно орендував для неї квартиру в центрі міста. Після заселення до тимчасового помешкання вона забрала через кур’єрську доставку мінікамеру відеоспостереження і встановила її на балконі.



"За допомогою віддаленого доступу ворог отримав можливість у режимі онлайн слідкувати за центральною вулицею Києва і таким чином хотів зафіксувати наслідки теракту. Співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали зловмисницю на гарячому, коли вона забрала із схованки сумку з вибухівкою і прямувала до орендованої квартири. Під час обшуку у затриманої додатково вилучено мобільний телефон, який вона використовувала для комунікації з російською спецслужбою", – додали в пресслужбі.

Затриманій повідомили про підозру за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану, підготовки до теракту та незаконного поводження із вибуховими речовинами. Зловмисниці перебуває під вартою. Тривають невідкладні комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до планування та підготовки теракту.

Як повідомляв OBOZ.UA, українські правоохоронці та спецпризначенці запобігли терористичному акту в центрі Житомира, який на замовлення країни-агресора РФ намагалися вчинити двоє парубків із Дніпропетровщини. Вони заклали вибухівку в м'якій іграшці та ще кількох речах, які залишили у квартирі в центрі міста.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Чи корисно приймати холодний душ: лікар розказав про пререваги загартування 6 марта 2025

Холодний душ має багато переваг, зокрема підвищує рівень ендорфінів, покращує обмін речовин і кровообіг. Це своєрідний щит від різних застуд і грипу.

Чи можна вважати залежність від пива менш небезпечною, ніж від міцного алкоголю? 6 марта 2025

Дехто виправдовує своє регулярне вживання пива тим, що в ньому менше алкоголю, ніж у горілці чи віскі. Але чи справді пивний алкоголізм є менш небезпечним?

У ФРН арештовано жінку, яка 15 років не оплачувала проживання в готелях 6 марта 2025

Жінка заселялася в готелі, а потім зникала, не заплативши. Відомо про понад 100 подібних випадків.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Лікар 5.0
Лікар

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше