Землетруси, що сталися 6 лютого на південному сході Туреччини, спричинили утворення в земній корі розлому завдовжки 400 км. Про це сказав керівник департаменту із землетрусів та зменшення ризиків AFAD Орхан Татар, повідомляє Укрінформ у середу, 15 лютого.
"В результаті землетрусів у земній корі стався поверхневий розлом, довжиною понад 400 кілометрів. В результаті цього розлому ми бачимо, що в земній корі розвинулися дуже великі деформації. Енергія, що виділяється, величезна. Можна сказати, що було вивільнено близько 30 квадрильйонів джоулів енергії", - розповів він.
За його словами, цей землетрус - один із найбільших, які пережило Анатолійське плоскогір'я за останні 2 тисячі років.
Зсуви у земній корі, які до вчорашнього дня були 3-4 метри, за останньою інформацією з поля, сягають 7,3 метра.
Татар додав, що загальна кількість афтершоків наближається до чотирьох тисяч, і сила деяких із них дорівнює силі окремих землетрусів в інших регіонах.
“Вже зараз можна сказати, що кількість афтершоків перевищила 3 тисячі 900. Кількість афтершоків від 3 до 4 балів - 1253. Кількість підземних поштовхів від 4 до 5 балів – приблизно, 400. Це свідчить про те, що тут відбувається землетрус, який відчувається майже кожні 10-15 хвилин. Кількість підземних поштовхів між 5 і 6 балами становить 38. Магнітуда землетрусу в Ізмірі, що стався три місяці тому, була 4,9 бала, а землетруси в Дюзджі - 5 балів”, - резюмував він.
Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини сталися два землетруси, магнітудою понад сім балів, які торкнулися сусідньої Сирії.
Землетруси в Туреччині: понад 35 тисяч загиблих
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы