20 декабря 2022
У Відні затримано громадянина Греції російського походження, якого підозрюють у багаторічному шпигунстві на користь російської військової розвідки. Про це пише DW, посилаючись на Kronen Zeitung.
39-річний підозрюваний є сином колишнього офіцера Головного управління Генерального штабу ЗС РФ, який під час служби працював дипломатом у Німеччині та Австрії.
За даними газети, чоловік підтримував контакти з дипломатами та співробітниками розвідслужб різних країн і перебував у Москві незадовго до повномасштабного вторгнення РФ до України та після його початку. Йому закидають розголошення державної таємниці, зазначає видання.
Обшук у квартирі підозрюваного у віденському районі Донауштадт було проведено у березні співробітниками одразу двох підрозділів елітного спецназу Cobra у зв'язку з особливою небезпекою цієї людини, пише газета Kurier. У ході операції вилучено пристрої для підслуховування, детектор сигналів, захисний одяг, мобільні телефони, ноутбуки та планшети, на яких було виявлено та вивчено у сумі близько 10 млн різних файлів.
Підозрюваному загрожує до п'яти років ув'язнення.
Як зазначає Kurier з посиланням на дані слідства, з 2018 до початку 2022 року ймовірний російський агент здійснив загалом 65 поїздок до Росії, Білорусі, Туреччини, Грузії та інших країн. Він отримував в Австрії невелику соціальну допомогу, при цьому придбав кілька об'єктів нерухомості у Відні, а також у Росії та Греції.
Імовірний шпигун надавав РФ дані про настрої в Австрії, а також інформацію про зовнішню політику, ситуацію в суспільстві та безпеку цієї країни.
Наразі підозрюваний перебуває на волі. У разі ухвалення обвинувального вироку йому загрожує від шести місяців до п'яти років позбавлення волі. Розслідування в Австрії проводиться за дорученням прокуратури Відня Управлінням державної безпеки та розвідки (DSN).
Раніше повідомлялося, що Європа цього року витурила 400 російських шпигунів.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Винищувачі США та Китаю провели коротке протистояння над Жовтим морем - ЗМІ 21 февраля 2026
Дислоковані у Південній Кореї бойові літаки США вступили у протистояння з китайськими винищувачі на тлі американських навчань.
Платні підписники YouTube Music почали чути рекламу — Google пообіцяла розібратися 21 февраля 2026
Підписники YouTube Premium почали повідомляти, що їхні колонки Google Home почали відтворювати рекламу та грати випадкові треки. На смартфонах і планшетах проблема, ймовірно, не проявляється. У Google факт проблеми визнали і пообіцяли вивчити її причини.
Tesla випустила перший безпілотний Cybercab — Маск обіцяє доступну ціну 21 февраля 2026
Tesla випустила перший безпілотний Cybercab — Маск обіцяє доступну ціну