29 мая 2025
Угорщина та Словаччина відмовилися підписати документ, підготований для затвердження Радою ЄС, про посилення демократичної стійкості Європейського Союзу. Він передбачає боротьбу з дезінформацією, фальсифікаціями та посилення демократичних ЗМІ. Про це після засідання Ради ЄС з загальних питань, яке відбулося 27 травня, повідомив журналістам міністр у справах Європи головуючої в Європейському Союзі Польщі Адам Шлапка.
Висновки про посилення демократичної стійкості ЄС мали підписати всі держави-члени Євросоюзу, та Угорщина та Словаччина відмовилися підтримати документ.
"Демократична стійкість є одним із пріоритетів польського головування. Йдеться про дезінформацію, іноземне втручання. Існує дуже сильна більшість країн, які це підтримують. Але дві країни, – думаю, що можу сказати, що це Угорщина і Словаччина, – не були готові підтримати такий висновок. Ви можете самі відповісти собі чому...
У контексті викликів, з якими стикаються сучасні демократії ЄС, польське головування запропонувало підготувати серію висновків Ради щодо посилення демократичної стійкості ЄС. Незважаючи на широку підтримку тексту в Раді з загальних питань, міністри не досягли консенсусу щодо документа", – зауважив Шлапка.
Польща як головуюча країна вирішила випустити текст як висновки головування, які підтримали 25 держав-членів.
Як ми вже писали, кілька депутатів Європарламенту направила звернення до керівництва ЄС із закликом заморозити все фінансування для Угорщини через подальше обмеження свобод, підрив демократії та недотримання законодавства і цінностей ЄС.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
США запровадили візову заставу для 50 країн 3 августа 2026
Після успішного пілотного періоду країна запроваджує постійну візову заставу для громадян 50 країн. Росії у цьому списку немає.
На Землю щотижня падають уламки космічного сміття вагою понад тонну, але на компенсацію шкоди надії мало 3 августа 2026
На Землю падає все більше космічного сміття, що є побічним ефектом гонки між країнами за панування в космосі, пише The New York Times. У минулому році Космічні сили США опублікували попередження про майже 820 космічних апаратів, що входять в атмосферу Землі, тоді як десять років тому уряд США випустив попередження про 110 таких об'єктів.
Восьмирічний принц Луї став головною зіркою спортивних змагань у Шотландії 3 августа 2026
Усі дивилися лише на нього: 8-річний принц Луї став головною зіркою спортивних змагань у Шотландії. Фото Для принца ця подія стала особливою