Угорщина зупиняє транзит газу в Україну з липня - ЗМІ

27 марта 2026

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розпорядився припинити транзит природного газу до України через територію країни з липня. Відповідний указ опублікували вночі, повідомляє dpa.

Рішення ухвалене на тлі заяв Орбана про намір чинити тиск на Україну з метою відновлення постачання нафти через нафтопровід Дружба, пошкодженого внаслідок російського удару.

"Поки Україна не дасть нам нафту, вона не отримає газ з Угорщини", - заявив Орбан у середу на сторінці у Facebook.

Як зазначають експерти, блокування транзиту газу порушує серйозні юридичні питання. Газова торгівля здійснюється приватними компаніями, котрі купують транзитні потужності у операторів трубопроводів. В Угорщині таким оператором є FGSZ - дочірня компанія енергетичної групи MOL Group.

Згідно з указом, оператору FGSZ заборонено з липня пропонувати транзитні потужності для постачання газу в напрямку України.

Водночас компанія вже реалізувала потужності на другий квартал - до кінця червня. Втручання в ці контракти могло б призвести до значних компенсаційних вимог до уряду.

За даними оператора газотранспортної системи, торік близько 44% імпорту газу Україна отримала через Угорщину. Важливими транзитними країнами також залишаються Польща та Словаччина.

Очікується, що це рішення може мати політичний контекст, зважаючи на парламентські вибори в Угорщині, заплановані на 12 квітня.

Як відомо, наприкінці січня транспортування російської нафти по Дружбі через Україну було зупинено після масштабної атаки Росії. Але Угорщина і Словаччина чомусь вважають Київ винним у зупинці транспортування нафти.

На початку березня президент Володимир Зеленський повідомив, що нафтопровід Дружба може запрацювати через місяць-півтора. Зазначимо, що до того часу відбудуться вибори в Угорщині.

МЗС відреагувало на газовий шантаж Орбана

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Другий випадок за місяць: у Башкортостані загорілася нафтобаза 27 мая 2026

Це вже не перший подібний інцидент у регіоні за останній час. Раніше стався вибух на стратегічному нафтовому об'єкті.

Донька мільйонера Корогодського розповіла про нацистський скандал в елітній школі та бійку з учителькою 26 мая 2026

"Нас і дітей Ющенка евакуювала охорона". Донька мільйонера Корогодського розповіла про нацистський скандал в елітній школі та бійку з учителькою У скандал втрутився її батько-єврей

Полякова пояснила, чому вона проти, щоби дочка Маша народжувала до 30 років 26 мая 2026

47-річна зірка розповіла, чому радить заміжній доньці Маші народжувати лише після 30 років

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше