8 мая 2025
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог в ефірі Fox News озвучив ідею демілітаризованої зони, яку будуть контролювати і Україна, і Росія.
За його словами, Україна начебто готова до тимчасової демілітаризованої зони
Келлог зазначив, що вихід із ситуації може полягати у припиненні вогню "на місці", тобто сторони зберігають контроль над територіями, які наразі утримують.
"Тож українцям треба сказати: "Це - одна з тих ситуацій, що можуть змінюватися з часом". Якщо ви погоджуєтеся на припинення вогню на поточних позиціях, то та земля, яку ви контролюєте, за яку ви боролися - це ваша земля на цей момент", - сказав він.
Келлог навів приклади з Балтійських країн після Другої світової війни та об’єднання Німеччини, зазначивши, що політичні реалії можуть змінюватися з часом.
Він заявив, що Україна начебто готова до тимчасової демілітаризованої зони: українські війська можуть відійти на 15 км, так само і російські. Це створить 30-кілометрову зону без бойових дій, яку контролюватимуть військові "коаліції рішучих".
"І вони готові, на певний період, створити демілітаризовану зону. Фактично, вони сказали: ми відходимо на 15 км, і ви, росіяни, також відходите на 15 км. Тобто створюється 30-кілометрова зона, яка чітко контролюється. Можна буде спостерігати, чи є порушення. І от якщо вдасться утримати це перемир’я протягом 30 днів - я справді в це вірю - тоді його можна буде подовжити. А як військовий я скажу: дуже важко знову розпочати конфлікт після припинення бойових дій. І я не думаю, що вони знову воюватимуть", - зазначив Спеціальний представник президента США з питань України.
Раніше Келлог заявив, що делегації України і США узгодили перелік із 22 "дуже конкретних" дій на нещодавніх переговорах у Лондоні. Вони можуть стати основою для подальших домовленостей щодо врегулювання війни.
Нагадаємо, Кіт Келлог назвав абсурдним триденне перемир'я у травні, яке оголосив російський диктатор Володимир Путін. Він нагадав, що США зацікавлені в довгостроковому припиненні вогню в Україні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Олена Мозгова похвалилася оригінальним елементом декору 28 июля 2025
51-річна продюсерка Олена Мозгова поділилася зі своїми підписниками ідеєю, як просто та красиво, а головне, безплатно можна задекорувати свою оселю.
Фурнітура Люкс і нержавійка: ідеальний дует для стильної біжутерії 28 июля 2025
При створенні біжутерії головну роль відіграє якість фурнітури - від замочків до конекторів. На сьогоднішній день має високу популярність фурнітура з нержавіючої сталі і фурнітура Люкс для біжутерії
Лідія Таран розповіла, де зараз її 17-річна дочка, та пояснила, чому мовчить про особисте життя 28 июля 2025
Телеведуча Лідія Таран, яка з початку повномасштабної війни в Україні живе та працює у Франції, розповіла, чому не розповідає про своє особисте життя та про успіхи своєї доньки Василини за кордоном.