Україна може зняти мораторій на виплату півмільярдного боргу "Сбербанку Росії"

13 января 2016

Міністерство фінансів України та "Сбербанк Росії" домовилися про реструктуризацію боргу на 507 млн доларів США, який цьому банку винні два державні українські підприємства – "Укравтодор" та Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля. Тож найближчим часом Україна може зняти мораторій на повернення цих коштів.

Прес-служба Мінфіну повідомляє, що домовилися щодо принципів реструктуризації кредитів, що були гарантовані державою. Які саме ці принципи, поки не розповідають. Відомо лише, що угода відповідає вимогам програми співробітництва України з МВФ "Механізм розширеного фінансування".

"Сторони домовилися працювати разом, щоб завершити транзакцію якомога скоріше… Міністерство фінансів продовжує переговори щодо реструктуризації інших кредитів, гарантованих державою, що входять до периметру боргової операції України.  Міністерство фінансів підтверджує свою готовність до добросовісного продовження переговорів щодо реструктуризації єврооблігацій України з погашенням у грудні 2015 року на загальну суму 3 млрд доларів США", – ідеться в повідомленні.

Про зняття мораторію на борг у півмільярда вчора також заявив керівник "Сбербанку Росії" Герман Греф, передає РБК.

"Певні домовленості вийшли. В принципі, на початку року, зараз, напевно, будемо їх фіксувати остаточно. Підходи ми знайшли, так. У всякому разі цей борг не буде повішений, він буде обслуговуватися", – сказав Греф.

Нагадаємо, Україна ввела мораторій на виплату боргів Росії торік 18 грудня. Ідеться про загальну суму в 3,5 млрд доларів, 3 млрд із яких – так званий "борг Януковича". Саме щодо повернення цієї суми точаться найбільші суперечки. Київ хоче реструктуризації, а Москва не погоджується на умови. Росія подасть судовий позов проти України до Лондонського суду наприкінці січня, уточнив сьогодні міністр фінансів РФ Антон Силуанов. про це пише ТАСС.

 

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Орбан почав збір підписів проти "військового плану" ЄС 12 октября 2025

Прем'єр залякує угорців планом оборони ЄС; в його інтерпретації: "Європа платить, українці воюють, а РФ буде виснажена".

Стали відомі результати медогляду Трампа 12 октября 2025

Лікар зазначив, що обстеження допомогло підготуватися до майбутніх закордонних поїздок Трампа і включало сучасну діагностику, лабораторні аналізи та профілактичні медичні огляди.

Три країни ЄС домовилися про заморожені активи РФ 12 октября 2025

Політичні лідери трьох провідних європейських країн заявили про спільні наміри спрямувати заморожені російські активи на підтримку Збройних сил України.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Гінеколог 4.1
Гінеколог

Отзывов: 1

Христина Кравців 5.0
Христина Кравців

Отзывов: 1

Book of Ra 5.0
Book of Ra

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше