Українців штрафуватимуть за проживання не за місцем реєстрації

21 апреля 2016

Українці, які не проживають за своїм офіційним місцем реєстрації понад 30 днів, повинні "прописатися" за новим місцем перебування. За невиконання такої норми спочатку попередять, а потім під час кожного виявлення порушення накладатимуть штрафи в 17-51 грн.

Такі норми записані в постанові Кабміну №207 від 2 березня 2016 року. Відповідно до новацій, функції реєстрації передали з Державної міграційної служби до місцевих органів влади. Людина, котра виписалася з попереднього місця проживання, повинна зареєструватися за новим місцем протягом 30 днів. Також потрібна реєстрація для тих людей, які виїхали з дому на понад місяць на навчання, роботу тощо. Про це пише "Сегодня".

Водночас знятися з попереднього місця реєстрації можна буде одночасно з реєстрацією на новому, адже в Україні існує електронний Єдиний демографічний держреєстр.

Експерти зазначають, що вимога щодо реєстрації на новому місці зменшить проблеми, скажімо, під час обслуговування в медичних закладах. Проте досить часто приїжджі нелегально орендують житло, власники побоюються їх реєструвати та відповідно не сплачують 15% податків від орендної плати.

"У нас до половини працездатних проживають не за місцем реєстрації, а там, де можна знайти роботу. Це створює проблеми і самим приїжджим – вони змушені, наприклад, давати хабара в лікарнях за лікування. Але отримати прописку їм буде складно: господарі найманого житла часто відмовляються реєструвати квартирантів, побоюючись, що потім їх не випишеш. Та й податки платити вони не хочуть (15% доходу)", – говорить юрист Володимир Столітній.

Штрафи за відсутність реєстрації йтимуть до місцевих бюджетів, влада буде зацікавлена у виявленні тих, хто живе, але не числиться.

"Через виявлення приїжджих можна буде вийти на підпільних орендодавців, оштрафувати їх за незаконне підприємництво і змусити платити податки. Можливо, влада почне заохочувати "стукацтво" сусідів на квартирантів і їхніх господарів", - говорить юрист Василь Мірошниченко.

В Інтернеті чимало оголошень, де пропонують за 2 тис. грн приписати в обласному центрі, або ж до 12 тис. грн – за реєстрацію в прикордонних районах. Така фіктивна приписка допоможе через три роки скористатися правом багаторазового безвізового в'їзду на прикордонні території (до 50 км від кордону) країн Євросоюзу – Угорщини, Словаччини, Румунії.

Нагадаємо, з наступного року Білорусь почне вимагати від українців закордонні паспорти для перетину свого кордону.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Все еще можно спасти: почему родственники Сайрус и Хемсворта не верят в их развод 18 августа 2019

В начале августа стало известно, что звездная пара решила разойтись незадолго после свадьбы

Первая солнечная дорога во Франции с треском провалила все ожидания 18 августа 2019

Панели генерировали мало энергии и были серьезно повреждены за несколько год.

СМИ: Гарри Стайлс отказался от роли принца Эрика в "Русалочке" 18 августа 2019

Причины отказа актера от роли пока не сообщаются

Василь (Гость) 21 апреля 2016

Дніпропетровськ

Далі
"Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом...."

Василь (Гость) 21 апреля 2016

Дніпропетровськ

Цитую конституцію:
"Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками...."

Василь (Гость) 21 апреля 2016

Дніпропетровськ

Я не зрозумів - медичні послуги будуть надаватись тільки за місцем реєстрації? У громадян відрізняються права залежно від місця проживання? Ви що з дуба впали. А якщо я не маю житла і бомж - в мене нема ніяких прав? Потрібно взагалі відмінити такі штрафи - людина може проживати вільно на території всеї держави! Неосталінізм!

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Join Up 1.0
Join Up

Отзывов: 1

Energym 0.4
Energym

Отзывов: 1

АЯКС кухни - Ayax 2.1
АЯКС кухни - Ayax

Отзывов: 2

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое