Урсула фон дер Ляєн отримає премію Карла Великого

16 января 2025

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн отримає премію Карла Великого. Про це 15 січня повідомляється на сайті європейської премії.

19 членів виконавчої ради зазначають, що очільниця ЄК є "сильним голосом Європи у світі".

"Європейська модель життя, заснована на свободі, мирі, демократії та процвітанні - під загрозою. Світовий порядок змінюється, і Європа повинна діяти. Урсула фон дер Ляєн - це та людина, яка має це стратегічне завдання для Європейського Союзу і яка його виконає", - йдеться у поясненні.

Зазначається, що коли РФ вторглася до України, ЄС витримав виклик і швидко відреагував, прийнявши понад 4 млн біженців з України та мобілізувавши понад 130 млрд євро для гуманітарної, економічної та військової допомоги. Водночас Єврокомісія забезпечила понад десяток санкційних пакетів проти російського агресора, а також заморожування лише в ЄС коштів російського Центробанку на суму понад €210 мільярдів.

"Разом із союзниками по всьому світу ЄС надавав колективну, засновану на солідарності військову підтримку Україні в її оборонній війні. Невдовзі Україна офіційно набула статусу країни-кандидата до ЄС; а наступного року було вирішено розпочати переговори про вступ", - йдеться у в обґрунтуванні рішення членів виконавчої ради премії.

У ньому також відзначається роль Єврокомісії у зниженні залежності від російських енергоносіїв після того, коли на початку загарбницької війни стала очевидною спроба Кремля шантажувати ЄС їх постачанням. Згадуються також особливі досягнення німкені у стримуванні пандемії коронавірусу, поштовх до впровадження Зеленої угоди, за допомогою якої ЄС прагне стати кліматично нейтральним до 2050 року.

Міжнародна премія імені Карла Великого була заснована невдовзі після Другої світової війни й сьогодні вважається найважливішою нагородою за заслуги у справі об’єднання Європи. Її вручають щороку в Ахені.

Нагадаємо, у 2022 році український народ та президент Володимир Зеленський були удостоєні європейської премії імені Карла Великого за захист європейських цінностей.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Брат Маркл повідомив, що їхній 81-річний батько в реанімації, і попросив Меган про співчуття 5 декабря 2025

Меган Маркл уже понад 7 років не спілкується зі своїм батьком, але дуже близька з матір'ю, Дорією

МОЗ посилює роль лікарів у боротьбі з домашнім насильством 5 декабря 2025

2 грудня в Києві стартував практикум «Роль органів охорони здоров’я у міжвідомчій системі реагування на випадки насильства, включно з домашнім насильством...

Тарас і Олена Тополі офіційно подали заяву про розірвання шлюбу: хто був ініціатором 5 декабря 2025

Тарас і Олена Тополі офіційно подали заяву про розірвання шлюбу: хто був ініціатором Рішення зареєстроване у суді

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше