Уряд Швеції ухвалив законопроєкти щодо приєднання до Спецтрибуналу

17 апреля 2026

У Швеції уряд 16 квітня ухвалив два законопроєкти щодо приєднання країни до Спеціального трибуналу з питань злочину агресії та Міжнародної комісії з претензій щодо України. Про це повідомила міністерка закордонних справ Швеції Марія Стенергард.

"Немислимо, щоб керівництво Росії не було притягнуте до відповідальності за жахливі злочини, скоєні в Україні та проти неї. Сьогодні уряд Швеції ухвалив два законопроєкти щодо приєднання Швеції до Спеціального трибуналу з питань злочину агресії та Міжнародної комісії з претензій щодо України", - зазначила вона.

За словами Стенергард, Росія має бути притягнута до відповідальності за свої дії та порушення міжнародного права.

"Ми не повинні підвести народ України і не дозволити Росії пожинати плоди своєї агресії", - додала вона.

Як повідомлялося, у березні Швеція заявила намір долучитися до Угоди про створення Спеціального трибуналу з розслідування злочину агресії РФ. 

Нагадаємо, 25 червня 2025 року Україна і Рада Європи підписали угоду про спецтрибунал проти Росії. Він матиме статус міжнародного органу, а не гібридної чи національної інституції.

У січні 2026 року міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляв, що угода щодо створення спецтрибуналу майже завершена. Її лишилося схвалити на Раді міністрів країн Ради Європи.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

США провели тестовий пуск балістичної ракети, що дістає до Москви 21 мая 2026

Ракета була запущена 20 травня з бази Ванденберг у Каліфорнії та подолала близько 6,8 тис. км. Максимальна дальність Minuteman III становить 13 тис. км.

У РФ виник тіньовий ринок простроченої їжі 21 мая 2026

Оголошення про продаж "тухляка", включаючи сир, м'ясо та консерви, іноді в обсягах до десятків тисяч одиниць товару, публікуються у профільних каналах в інтернеті

Візажист Андрюшин в сльозах пожалівся на погрози після конфлікту з відомою інтерв'юеркою 21 мая 2026

Зірковий візажист у сльозах записав відео та показав, яке повідомлення з погрозами він отримав. Що цьому передувало

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше