5 октября 2023
У тегеранському метро "поліція моралі" побила 16-річну Арміту Гараванд, після побиття дівчина перебуває в комі. Про це повідомляє курдська правозахисна організація Hengaw.
Інцидент стався 1 жовтня. На відео, яке поширюють у мережі, не видно, що відбувалося всередині вагона, але камери зафіксували, як непритомну дівчину намагаються втримати її друзі.
На записі неможливо роздивитися, яким був головний убір дівчини, але правозахисники вважають, що її побили через суворі закони щодо хіджаба.
Тимчасом державні ЗМІ і керівництво Тегеранського метрополітену заявляють, що Арміта Гараванд знепритомніла через низький тиск і вдарилась об вагон поїзда. Державні ЗМІ почали заперечувати фізичний напад на дівчину після того, як інцидент набув широкого розголосу.
Урядовці теж кажуть, що фізичної сутички не було, і посилаються на обрізану версію відео, а проурядові іранські ЗМІ опублікували інтерв'ю з батьками Арміти, у якому вони заперечують можливість нападу.
"Ми перевірили всі відеозаписи, і переконались, що цей інцидент був нещасним випадком. Ми просимо людей молитися за одужання нашої дитини", – сказав батько Арміти.
Але правоохоронці з Hengaw стверджують, що інтерв’ю батьків було записане під тиском і в присутності "сил безпеки". Правозахисники впевнені, що органи безпеки встановили жорсткий контроль над сім'єю потерпілої, щоб приховати правду.
Відвідування потерпілої майже неможливе, адже дівчину і всі приміщення лікарні охороняють силовики. Журналістку, яка ходила у медичний центр, затримали, але за кілька годин відпустили.
"За достовірною інформацією Hengaw, агенти державної безпеки вилучили мобільні телефони всіх членів сім'ї Арміти за підозрою в пересиланні будь-яких записаних зображень після публікації фотографій Арміти у спеціальному відділенні тегеранської лікарні Фаджр", – йдеться у звіті організації.
Правозахисники бояться повторення трагедії Махси Аміні, яка померла у лікарні після жорстокого побиття силовиками через "неправильно зав’язаний хіджаб".
Hengaw просить обстеження 16-річної Арміти незалежною медичною групою з представників "Лікарів без кордонів" та офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста в Тегерані за присутності представника Комітету ООН.
Нагадаємо, раніше Комісія іранського парламенту схвалила посилення покарань за порушення закону про обов'язкове носіння хіджабу.
Посилення законодавства стало відповіддю керівництва країни на акції протесту 2022 року, які виникли на тлі вбивства іранською поліцією моралі 22-річної Махси Аміні. Жінку затримали за порушення правил носіння хіджабу. Влада жорстко придушила протести і провела кілька страт.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Коротка стрижка, вишиванка і борода: як змінився та чим заробляє Андрій Мацевко, який тричі ходив на талант-шоу 3 февраля 2025
Коротка стрижка, вишиванка і борода: як змінився та чим заробляє Андрій Мацевко, який тричі ходив на талант-шоу. Фото Нещодавно співак випустив нову пісню
Соняшникове насіння: користь і шкода, скільки його можна їсти на день 3 февраля 2025
Соняшникове насіння досить корисне. Воно містить вітаміни А, групи В, D та E, а також мінеральні речовини (марганець, селен, кальцій, магній, калій, натрій, залізо, мідь, фосфор, цинк). Однак існують певні правила, як його вживати. Читайте в матеріалі ТСН.ua, скільки можна їсти насіння соняшника на день.
"2006 vs 2025": Марічка Падалко повторила вірусний тренд і показала фото з чоловіком зараз і 19 років тому 3 февраля 2025
Телеведуча Марічка Падалко у своєму Instagram замилувала селфі зі своїм чоловіком-військовослужбовцем Єгором Соболєвим та порівняла його з фото, яке вони зробили 19 років тому.