5 октября 2023
У тегеранському метро "поліція моралі" побила 16-річну Арміту Гараванд, після побиття дівчина перебуває в комі. Про це повідомляє курдська правозахисна організація Hengaw.
Інцидент стався 1 жовтня. На відео, яке поширюють у мережі, не видно, що відбувалося всередині вагона, але камери зафіксували, як непритомну дівчину намагаються втримати її друзі.
На записі неможливо роздивитися, яким був головний убір дівчини, але правозахисники вважають, що її побили через суворі закони щодо хіджаба.
Тимчасом державні ЗМІ і керівництво Тегеранського метрополітену заявляють, що Арміта Гараванд знепритомніла через низький тиск і вдарилась об вагон поїзда. Державні ЗМІ почали заперечувати фізичний напад на дівчину після того, як інцидент набув широкого розголосу.
Урядовці теж кажуть, що фізичної сутички не було, і посилаються на обрізану версію відео, а проурядові іранські ЗМІ опублікували інтерв'ю з батьками Арміти, у якому вони заперечують можливість нападу.
"Ми перевірили всі відеозаписи, і переконались, що цей інцидент був нещасним випадком. Ми просимо людей молитися за одужання нашої дитини", – сказав батько Арміти.
Але правоохоронці з Hengaw стверджують, що інтерв’ю батьків було записане під тиском і в присутності "сил безпеки". Правозахисники впевнені, що органи безпеки встановили жорсткий контроль над сім'єю потерпілої, щоб приховати правду.
Відвідування потерпілої майже неможливе, адже дівчину і всі приміщення лікарні охороняють силовики. Журналістку, яка ходила у медичний центр, затримали, але за кілька годин відпустили.
"За достовірною інформацією Hengaw, агенти державної безпеки вилучили мобільні телефони всіх членів сім'ї Арміти за підозрою в пересиланні будь-яких записаних зображень після публікації фотографій Арміти у спеціальному відділенні тегеранської лікарні Фаджр", – йдеться у звіті організації.
Правозахисники бояться повторення трагедії Махси Аміні, яка померла у лікарні після жорстокого побиття силовиками через "неправильно зав’язаний хіджаб".
Hengaw просить обстеження 16-річної Арміти незалежною медичною групою з представників "Лікарів без кордонів" та офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста в Тегерані за присутності представника Комітету ООН.
Нагадаємо, раніше Комісія іранського парламенту схвалила посилення покарань за порушення закону про обов'язкове носіння хіджабу.
Посилення законодавства стало відповіддю керівництва країни на акції протесту 2022 року, які виникли на тлі вбивства іранською поліцією моралі 22-річної Махси Аміні. Жінку затримали за порушення правил носіння хіджабу. Влада жорстко придушила протести і провела кілька страт.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
История бренда Asics: от первого шага до мирового признания 11 апреля 2025
История Asics начинается в 1949 году, когда японский предприниматель Кихачиро Ояма основал компанию под названием Onitsuka Co., Ltd. Вдохновленный своей страстью к спорту и желанием создать обувь, которая обеспечит лучшую поддержку для спортсменов, он начал разрабатывать первые модели.
Ремонт стиральных машин в Киеве: качественно, быстро и надежно от Стир Сервис 11 апреля 2025
Стиральная машина — это незаменимый бытовой помощник в каждом доме. Когда она выходит из строя, это может вызвать не только неудобства, но и дополнительные расходы
Росія різко збільшила вплив РПЦ в Африці - ЦПД 8 апреля 2025
За три роки роботи екзархату РПЦ на континенті було відкрито парафії у 30 країнах, половина з яких з’явилась у 2022 році.