30 мая 2024

Служба безпеки України завершила досудове розслідування щодо фінансування Оксаною Марченко – дружиною підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука – російських окупаційних угруповань у Криму. Схема, вигадана колаборанткою та її спільниками, принесла терористам понад 21 мільйон гривень, за що тепер Марченко загрожує до 8 років увʼязнення.
Про це повідомили на сторінці управління СБУ в Івано-Франківській області. Матеріали кримінального провадження щодо Оксани Марченко передали до суду.
Як повідомляється, зрадницю, яка зараз проживає в Росії, звинувачують за двома статтями: фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та колабораціонізм.

Під час досудового розслідування було встановлено, що Марченко від 2014 року перерахувала мільйонні суми на рахунки військових та силових підрозділів Росії в тимчасово окупованому Криму. Це продовжилося і після 2022 року.
"Встановлено, що за вказівкою Оксани Марченко керівники афілійованих компаній платили росгвардії та МВС РФ за "охорону нерухомості Медведчуків" на території півострова. Упродовж 2014-2022 років Марченко та її спільники безпосередньо профінансували формування, які беруть участь у здійсненні збройної агресії РФ проти України, на загальну суму понад 21 млн грн", – повідомили в відомстві.
До злочинної схеми були також причетні два топменеджера з Києва, один із яких уже засуджений, а інший очікує свого вироку. Марченко теж загрожує до 8 років увʼязнення з конфіскацією всього належного їй майна.
Мова йде про цінні папери, майнові та корпоративні права у різних підприємствах, 30 квартир, 8 житлових будинків, 11 земельних ділянок, 2 об’єктів комерційної нерухомості, 17 паркомісць та гаражів у Києві, 13 земельних ділянок у різних регіонах України, 2 бази відпочинку та 2 спортивні бази у столиці, Прикарпатті та Закарпатті, будинок у Львівській області, два масштабних майнових комплекси і житловий будинок у Криму з елінгом та вертолітним майданчиком.



Яхти, 19 автомобілів, зокрема два Maybach та Bentley Continental, та 757 творів живопису та ікон, колекції годинників, ювелірних виробів, антикваріату, кількатисячний фонд стародруків також будуть конфісковані.
Раніше OBOZ.UA писав, де зараз Оксана Марченко, яка у вишиванці щебетала українською, але породичалася з Путіним.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Sharp випустила свої перші смарт-годинник та розумний перстень 17 июня 2026
Sharp випустила свої перші смарт-годинник та розумний перстень
Сенат США провалив спробу обмежити повноваження Трампа щодо Ірану 17 июня 2026
Демократи скептично ставляться до оголошених домовленостей про припинення вогню і не вважають конфлікт остаточно врегульованим. Республіканське керівництво Сенату також утримується від публічних похвал на адресу домовленостей.
Трамп готовий тиснути на РФ, але є умова - ЗМІ 17 июня 2026
Американський лідер запропонував Європі "бартер" - він посилить тиск на Росію, натомість європейці допоможуть йому в Ормузькій протоці.