7 января 2025
Вітрові турбіни у Великій Британії вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Про це повідомляє Bloomberg у понеділок, 6 січня.
Згідно з даними Національного оператора енергосистеми, минулого року на частку вітрових електростанцій припадало 29% усієї виробленої в країні електроенергії, а частка газу зменшилася до чверті.
Велика Британія планує в найближчі роки масштабне розширення вітрової енергетики більш ніж утричі порівняно з нинішніми морськими потужностями, сподіваючись, що дешеві відновлювальні джерела енергії забезпечать основну частину виробництва електроенергії на початку наступного десятиліття. Ідея полягає як у скороченні викидів, так і в зменшенні рахунків для споживачів.
Востаннє газ становив таку малу частку генерації в країні в 2013 році, коли вугілля домінувало в системі, а відновлювані джерела енергії працювали на значно нижчих рівнях.
Раніше повідомляли, що найбільша морська вітрова електростанція з'явилася біля берегів Сполученого Королівства.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Росіянам довелось кілька годин споглядати ролик про втрати РФ у війні - ЗМІ 25 августа 2025
Кіберпартизанам 24 серпня вдалося "хакнути" провайдера №3 і вивести на телеекрани росіян відео про "здобутки" Росії.
ЗМІ: США переоцінили залежність Києва від їх ракет 25 августа 2025
Вето на застосування ATACMS не позбавило Україну можливості вражати цілі в глибині Росії, зазначає The Telegraph.
ГУР назвало росіян, що готують викрадених українських дітей для армії РФ 25 августа 2025
Підозрювані займаються так званим військово-патріотичним "вихованням" та незаконним оформленням опіки над дітьми.