Віцеміністр культури Литви Даріус Мажинтас провів щемливу музичну акцію на підтримку України в звільненому Ізюмі

15 декабря 2022

Віцеміністр культури Литви та за сумісництвом відомий піаніст Даріус Мажинтас приїхав до звільненого від окупантів Ізюма Харківської області, щоб провести щемливу музичну акцію на підтримку України. 13 грудня близько години він грав на фортепіано просто неба.

За цей час музикант виконав твори з циклу "Наївна музика" українського композитора Валентина Сильвестрова. Про подію розповіли журналісти "Громадського радіо".

Даріус Мажинтас піднявся на Кременецьку гору в Ізюмі у класичному чорному костюмі, на який накинув бронежилет з українським прапором, ніби демонструючи, що навіть під час війни є місце культурі. Імпровізований концерт артист провів у оточенні половецьких баб, яких майже знищили російські окупанти.

Репертуар піаніст вибрав не випадково. Після злочинного вторгнення Росії в Україну Даріус Мажинтас почав більше цікавитися українською музикою і відкрив для себе творчість Сильвестрова.

"Із початком війни я став більше цікавитися саме українською культурою. Так відкрив для себе Сильвестрова. В його музиці – вся Україна, її природа та люди", – сказав литовець.

В Ізюм Даріус Мажинтас прибув за день до благодійної акції. Ніч він провів у старому погребі, що під час воєнних дій та окупації слугував укриттям для понад 60 мешканців міста.

Організацією виступу піаніста займалися канадська Фундація "Looking at the Stars", за сприяння в Україні ГО "Всеукраїнський демократичний форум", волонтерської ініціативи "Народ-військо" та Ізюмської громади.

Раніше OBOZREVATEL писав. що мережу облетіло відео, на якому український військовий на ім'я Роман Мартинов грає на фортепіано у зруйнованій церкві Бахмута. Прониклива мелодія, як розповів сам боєць, є повною імпровізацією.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Лідерку гурту "Крихітка" Сашу Кольцову збили на пішохідному переході 25 февраля 2025

Лідерку гурту "Крихітка" Сашу Кольцову збили на пішохідному переході: момент потрапив на відео Внаслідок падіння вона зазнала удару головою об асфальт

Кличко про три роки війни: у Києві пошкоджено 1239 будинків, серед загиблих – 11 дітей 25 февраля 2025

Кличко про три роки війни: у Києві пошкоджено 1239 будинків, серед загиблих – 11 дітей Місто продовжує розвиватись та допомагати ЗСУ

Джоді Фостер з 26-річним сином попозувала на кінопремії. Фото 25 февраля 2025

62-річна голлівудська акторка Джоді Фостер з'явилася на хіднику премії SAG Awards 2025 не з дружиною Олександрою Хедісон, як зазвичай, а з сином Чарлі. Ця подія не могла залишитися без уваги, адже вихід можна вважати справді рідкісним.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше