Національна рада Австрії ухвалила постанову "Про запобігання голоду та дефіциту як зброю війни проти цивільного населення", в якій назвав Голодомор 1932-1933 років в Україні років "жахливим злочином" сталінського режиму. Про це у суботу, 17 грудня, пише Укрінформ.
Документ було прийнято одноголосно, за проголосували всі парламентські фракції.
У ухвалі Національна рада пропонує федеральному уряду Австрії, зокрема федеральному міністру європейських та міжнародних справ, "продовжувати і далі в рамках перевіреного австрійського шляху діалогу виступати за те, щоб голод і дефіцит не використовувалися як зброя проти цивільного населення або як тиск на уряди, а також підкреслювати паралелі між історією та сьогоденням та засуджувати відповідні злочини”.
Також було наголошено, що в ті часи "цей жахливий злочин" був проігнорований світовою громадськістю, а одним із небагатьох західних діячів, які протестували проти Голодомору у 1930-х роках, був тодішній віденський кардинал Теодор Інніцер.
У ухваленій постанові Національна рада пропонує федеральному уряду, зокрема федеральному міністру європейських та міжнародних справ, "продовжувати і надалі в рамках перевіреного австрійського шляху діалогу виступати за те, щоб голод і дефіцит не використовувалися як зброя проти цивільного населення або як тиск на уряди", а також підкреслювати паралелі між історією та сьогоденням та засуджувати відповідні злочини".
Перед прийняттям документа серед австрійських парламентаріїв відбулася дискусія про те, чи називати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. На підтримку цієї ухвали виступили в ліберальній опозиційній партії NEOS. Також представник партії "Зелені", що входить в урядову коаліцію, Єва Ернст-Дзідзіч наголошувала, що "з історико-політичної точки зору" це був злочин проти людяності та геноцид.
Водночас проти визначення "геноциду" виступили у правопопулістській та проросійській Австрійській партії свободи. Крім того, не було підтримки і в опозиційній Соціал-демократичній партії Австрії.
Щодо Австрійської народної партії на чолі з канцлером Карлом Негаммером, то там також не знайшлося спільного рішення про визнання Голодомору геноцидом українського народу.
У результаті в підтриманому всіма парламентськими фракціями документі підписанти заявили про своє визнання "жахливого злочину Голодомору" і наголосили на важливості внеску такого визнання в аналіз злочинів XX століття як центрального елемента в осмисленні минулого". У постанові наголошується на "використанні голоду як зброї в нинішній російській агресивній війні проти України".
Нагадаємо, Європарламент визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, організованого владою СРСР.
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы