17 июня 2025
Королівський суд Оксфорду виніс вирок Джеймсу Шіну та Майклу Джонсу. Їх визнали винними у крадіжці арт-об'єкту Америка - золотого унітазу італійського художника Мауріціо Каттелана, - що трапилась у 2019 році в Бленгеймському палаці в Англії. Про це з посиланням на прес-реліз Королівської прокуратури повідомляє Art News.
Шіна за крадіжку зі зломом засудили до чотирьох років, а його співучаснику Джонсу, який стежив за палацом, дали 27 місяців ув’язнення.
Крадії розібрали арт-об'єкт Америка за п'ять хвилин на третій день його експонування Бленгеймському палаці - родинному маєтку родини Черчиллів, об'єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Слідство встановило, що Джонс двічі відвідував палац перед крадіжкою: спочатку перед виставкою, а вдруге, щоб сфотографувати місце, де його встановили.
Через декілька днів Шін написав Фредеріку Доу щодо продажу золота закодованим повідомленням. Вони обговорили виплату в розмірі 26 500 фунтів стерлінгів (34 500 доларів США) за кілограм викраденого золота. Раніше Доу засудили до 21 місяця позбавлення волі з відстрочкою виконання покарання на два роки та зобов'язали виконати 240 годин громадських робіт.
Саму скульптуру, яка застрахована приблизно на 6 мільйонів доларів, досі не знайдено.
Арт-об'єкт Америка створив італійський художник Мауріціо Каттелана у 2016 році. І вперше її представили у Музеї Гуггенхайма в Нью-Йорку.
Це була інтерактивна інсталяція. Відвідувачі могли користуватися унітазом за прямим призначенням, що призвело до великого ажіотажу.
Як відомо, в лютому цього року в Оксфордському суді Великої Британії почався судовий процес над трьома чоловіками, котрих обвинувачують у крадіжці золотого унітазу вартістю близько 6 мільйонів доларів.
Додамо, що в бразильському місті Сан-Паулу невідомі викрали 750 кг золота з міжнародного аеропорту. Вартість дорогоцінного металу оцінюється у 30 млн доларів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Києві уламки "Шахеда" впали біля будинку, є пошкодження та постраждалі 23 декабря 2025
У Києві уламки "Шахеда" впали біля будинку, є пошкодження та постраждалі. Усі подробиці та фото Мешканців міста закликали не ігнорувати повітряну тривогу
WP: Війна зламає економіку Росії вже в 2026 році 23 декабря 2025
Перспективи країни-агресорки лише погіршаться, оскільки жорсткі нові санкції проти нафтового сектору Росії посилять дефіцит коштів.
РФ передала зброю військовому уряду Мадагаскару після перевороту - ЗМІ 23 декабря 2025
Постачання зброї з Росії відбувається на тлі активізації російської військової присутності в Африці.