В бюджет регіонів РФ утворилася найбільша за всю історію "дірка" - ЗМІ

7 февраля 2026

Російські регіони завершили 2025 з сумарним дефіцитом місцевих бюджетом на 1,538 трильйона рублів. Порівняно з 2024 роком "дірка" в бюджетах суб'єктів збільшилась у 5 разів, щодо 2023 року — майже у 8 разів. Її підсумковий розмір став безпрецедентним за 20 років доступної статистики. Про це свідчить звіт Мінфіну РФ, повідомляє The Moscow Times.

Попередній так званий рекорд регіони встановили під час кризи пандемії - 677 млрд рублів у 2020 році.

За підсумками року надходження до регіонів ключового податку на прибуток скоротилися на 8,5%, до 5,278 трлн. рублів, а загальні доходи зросли лише на 4,8% - до 25,87 трлн. При цьому витрати стали більшими на 10% і досягли 27,408 трлн рублів.

Додаткової грошової допомоги з федеральної скарбниці губернатори не отримали: трансферти - 3,96 трлн. рублів - залишилися практично на рівні минулого року і нижче, ніж 2023-го. 

Тому латати "дірки" місцевій владі довелося коштом боргу: його розмір на кінець року досяг 3,5 трлн. рублів і став максимальним за 15 років.

В деяких суб'єктах почалася криза неплатежів зарплат бюджетникам. Без грошей залишилися, зокрема, вчителі та лікарі у Кемеровській області, медпрацівники у Хакасії, пожежники із Забайкальського краю, а також співробітники Сибірського відділення РАН.

Полегшення проблем регіонам у 2026 році навряд чи варто чекати, вважають економісти, оскільки через підвищення податків бізнес недорахується прибутку, а суб'єкти - податку на прибуток.

Нагадаємо, цього року Росія, ймовірно, втратить половину доходів від енергоресурсів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В Киргизстані з російського Су-25 під час польоту випали боєприпаси 3 апреля 2026

Міноборони Киргизстану підтвердило факт такого інциденту; внаслідок нього ніхто не постраждав.

Макрон заявив про неможливість звільнити Ормузьку протоку силою 3 апреля 2026

Президент Франції виступав за створення коаліції щодо розблокування протоки після припинення бойових дій.

Тепло від дата-центрів для ШІ почало впливати на клімат — поки що лише локально, але відчутно для сусідів 3 апреля 2026

Група вчених з Кембриджського університету опублікувала статтю з результатами дослідження теплоотдачі великих центрів обробки даних (ЦОД), які зростають, як гриби, на фоні буму штучного інтелекту. На думку авторів статті, ЦОД створюють «теплові острови», які підвищують температуру навколишнього середовища на кілька градусів в радіусі до 10 км, що може суттєво вплинути на мешканців найближчих населених пунктів.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Global Repatriation Group  
Global Repatriation Group

Отзывов: 1

стомотологія Н+  
стомотологія Н+

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше