14 января 2024
В тропічних лісах Амазонки археологи виявили величезне загублене стародавнє місто, якому понад дві тисячі років, повідомляє Science.
На думку вчених, у цьому місті дві тисячі років тому проживало щонайменше 10 000 фермерів.
Низку курганів і похованих доріг в долині Упано в Еквадорі вперше помітив більше двох десятиліть тому археолог Стівен Ростейн. А нещодавнє картографування за допомогою технології лазерних датчиків виявило, що ці місця були частиною густої мережі поселень і сполучних доріг, захованих у лісистих передгір’ях Анд, яка проіснувала близько 1000 років.
Археологи датують розкопки приблизно з 500 року до нашої ери до 300–600 років нашої ери. Найпомітнішою особливістю ландшафту є складна система доріг, яка простягається на десятки кілометрів, з’єднуючи різні міські центри, таким чином створюючи мережу регіонального масштабу.
Раніше повідомлялося, що у Туреччині знайшли статую танцюючої музи, якій понад дві тисячі років. А у Китаї знайшли гробниці з артефактами віком близько 4,5 тисячі років.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Білорусі заявили про "розвиток контактів" із США 29 июля 2025
Мінськ веде також діалог з американськими громадськими організаціями та гуманітарною спільнотою.
Молдова оновила правила на кордоні: який документ став обов’язковим 29 июля 2025
Молдова оновила правила на кордоні: який документ став обов’язковим
Німецька супермодель Гайді Клум розказала про материнство і ставлення до віку 29 июля 2025
Німецька супермодель Гайді Клум розказала про материнство і ставлення до віку.