3 июля 2025
В Естонії суд 2 липня визнав двох громадян Молдови винними в підпалі ресторану Slava Ukraina в Таллінні в січні цього року, та в інших злочинах. Про це повідомляє ERR.
За версією слідства, замовлення на підпал ресторану, який відкрито висловлював проукраїнську позицію, було отримано від російських спецслужб.
В рамках цієї кримінальної справи Державна прокуратура Естонії висунула звинувачення двом громадянам Молдови. Одного з них звинуватили в шпигунстві та скоєнні диверсійних атак в інтересах Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ, іншого - тільки в пошкодженні чужого майна.
Встановлено, що з 2023 року представники спецслужб РФ почали систематичну підготовку та організацію провокацій і диверсій на території країн Балтії. Один з виконавців підпалу у грудні 2024 року отримав від спецслужб РФ них завдання підпалити магазин COOP у селі Осула у Вируському повіті. Для виконання завдання він залучив спільника, який прибув до Естонії 17 грудня.
Після невдалої спроби спільника, Кіхаял особисто скоїв підпал 17 січня 2025 року, зафіксувавши свої дії на відео. За це він отримав нагороду у 1975 доларів. Згодом він отримав завдання підпалити ресторан Slava Ukraina в Таллінні. Для цієї операції фігурант залучив ще одного громадянина Молдови, який проживав у Польщі. З 27 по 29 січня вони, прибувши до Таллінна на автомобілі з литовськими номерами, провели розвідку об'єкта, а в ніч на 31 січня 2025 року скоїли підпал.
Обвинувачені пішли на угоду зі слідством, а суд 2 липня затвердив покарання. Одного засудили до 6,5 років позбавлення волі, інший отримав 6 місяців в'язниці і вже в серпні може вийти на свободу.
Обидва чоловіки були затримані в Італії 12 лютого, через 12 днів після підпалу. З березня вони перебувають під вартою в Естонії.
Нагадаємо, у талліннському районі Теллісківі в Естонії 31 січня підпалили український ресторан Слава Україні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Іран активно вилучає боєприпаси із підземних сховищ - ЗМІ 1 мая 2026
США, за словами джерел, вважають, що іранська влада хоче швидко відновити свої можливості із запуску безпілотників і балістичних ракет.
У Києві 18-річний хлопець жорстоко побив жінку арматурою, а потім пограбував 1 мая 2026
У Києві 18-річний хлопець жорстоко побив жінку арматурою, а потім пограбував. Подробиці та фото Підозрюваному загрожує до десяти років позбавлення волі
На честь короля Трамп скасував мита на шотландське віскі 1 мая 2026
Глава Білого дому зазначив, що королівське подружжя змусило його піти на таку поступку "навіть майже не благаючи".