14 февраля 2025
Десятки тисяч іноземців не змогли потрапити в Німеччину, відколи країна поновила контроль на власних кордонах півтора роки тому. Кожен п'ятий з них – українець. Про це свідчить державна статистика, повідомляє видання Euractiv.
Українці становлять 19,1% тих, кому було відмовлено у в’їзді на кордоні Німеччини з серпня 2023 року. "Перше місце" в цій статистиці займають сирійці – 19,8%.
Загалом у 2023 році до Німеччини не пустили 35,6 тисяч іноземців, а торік - 45 тисяч. Таким чином мовиться про понад 15 тисяч українців.
"Результати дивують, оскільки українці, які тікають від вторгнення Росії в їхню країну, зазвичай можуть дістати захист і тимчасове проживання в будь-якій країні ЄС. Їм також дозволено подорожувати в межах Шенгенської зони для відпочинку", - зауважили журналісти.
У МВС Німеччини пояснили виданню, що в переважній більшості випадків відмова українцям у в’їзді пов’язана зі спробами змінити місце проживання: з іншої країни ЄС, де вони вже дістали офіційний захист – в Німеччину. Якщо це робиться приховано і без попереднього дозволу, це може бути причиною для відмови у в’їзді.
Деяких українців розвертають через відсутність додаткових документів, необхідних навіть для туристичних поїздок у межах Шенгенської зони.
Нагадаємо, Чехія торік вирішила більш не видавати візи та посвідки на проживання громадянам Росії та Білорусі через вторгнення в Україну.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Мирна угода шокує багатьох людей - Венс 15 февраля 2025
Наразі є безліч формулювань, конфігурацій, але Сполучені Штати хвилює суверенна незалежність України.
Венс відмовився зустрічатися з Шольцем у Мюнхені - ЗМІ 14 февраля 2025
Politico з посиланням на німецького високопосадовця заявило, що причина полягає в тому, що Шольц "недовго буде на посаді".
Фон дер Ляєн: Поразка України загрожує і США, і ЄС 14 февраля 2025
ЄС висловив готовність поставити Україну в позицію сили перед можливими переговорами та надати надійні гарантії безпеки.