В Росії запустили ракету з іранським супутником

26 июля 2025

Ракета-носій Союз-2.1б з двома космічними апаратами Іоносфера-М, іранським та 17 російськими малими попутними супутниками стартувала з космодрому Східний. Про це повідомляє Роскосмос.

В Роскосмосі 23 липня повідомили, що ракета Союз-2.1б разом з двома апаратами Іоносфера-М виведе на орбіту як попутне корисне навантаження іранський телекомунікаційний супутник NAHID-2.

Апарат буде запущений за комерційним контрактом на користь Іранського космічного агентства, виробником супутника виступає Іранський центр космічних досліджень.

Крім того, 17 комерційних малих супутників формату CubeSat будуть запущені на користь російських замовників. На орбіту буде виведено угруповання з дев'яти малих космічних апаратів розробки компанії Геоскан - вони робитимуть фотографії Землі, відстежуватимуть місцезнаходження повітряних та морських суден, вивчатимуть космічні процеси.

Супутники Іоносфера-М №3 та №4 увійдуть до складу космічної системи моніторингу геліогеофізичної обстановки Іонозонд. Вона розробляється в інтересах Російської академії наук та Росгідромета і призначена для вивчення "космічної погоди". Іонозонд включатиме чотири супутники Іоносфера-М.

Нагадаємо, Росія сприяла запуску виробництва ударних безпілотників типу Шахед у Північній Кореї і займається підготовкою місцевих операторів для їх використання.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Венс різко висловився про допомогу Україні від США 22 декабря 2025

Віцепрезидент зазначив, що США прагнуть краще підтримувати літніх американців, а не "відправляти їхні гроші в Україну".

Сьогодні WhatsApp в Росії сповільнили на 70–80 % 22 декабря 2025

В Україні знову зафіксовані масові проблеми в роботі WhatsApp. За останню добу сервіс моніторингу «Збій.рф» відзначив помітний ріст скарг користувачів, що підтверджують і дані платформи Downdetector. Основний потік повідомлень припав на користувачів з Москви, однак проблеми торкнулися й інших регіонів країни.

Атака на морський порт у Краснодарському краї РФ: палає трубопровід 22 декабря 2025

Росіяни скаржаться на щонайменше п'ять гучних вибухів, гул моторів у небі від прольоту безпілотників і яскраві спалахи у небі.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

ShellNail 5.0
ShellNail

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше