2 февраля 2013
У Росії почали полювання на... копійки. Там підрахували, що на одного росіянина припадає по 400 монет - чи не найбільше у світі. Тож об'єднання інкасаторів Центрального банку вирішило провести експеримент. І встановило по Росії нові банкомати - для дріб'язку. Кому і для чого знадобилися металеві гроші - у нашому матеріалі.
Дзвін монет як символ багатства давно вже замінив шелест банкнот. Металеві гроші нині у Росії карбувати дорого. Ще дорожче розвозити по регіонах. А там дріб'язок взагалі зникає. То в скарбничку заляже, то загубиться.
Олексій Шестаков, представник фірми - постачальника банківського обладнання:
- После того как монету отчеканил центральный банк, она практически оседает в карманах наших граждан. Ее неохотно несут в банки, потому что отношение у кассиров к людям с мелочью немного пренебрежительное. Никто не хочет связываться с мелочью с такой трудоемкой операцией.
Як позбавити банки клопоту, вже давно придумали у Європі. Там з'явилися банкомати для копійок. За лічені секунди пристрій пропонує обміняти монети - на гроші електронні. Схожі апарати почали ставити і в Росії. Поки їх - одиниці. Монетами, засипаними всередину, можна поповнити рахунок на мобільному, оплатити комунальні послуги, чи збільшити депозит у банку. І хоча такі банкомати вигідні і державі, і людям, встановлювати їх банки не поспішають.
Сергій Хестанов, директор групи компаній з надання фінансових послуг:
- Связано это с тем, что никакой дополнительной выгоды банки не получают, а стоимость данных аппаратов очень велика. Экспертная оценка - это где-то от 10-15 тысяч долларов и выше.
Нині ж Росія лідирує за кількістю копійок на одного мешканця. У середньому на кожного припадає по 400 монет. От і виходить, гроші для росіян - наче тягар.Ольга Чепіль, Новини, ТК "Інтер"
Хочешь узнать больше - читай отзывы
podrobnosti.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
Британія провела успішне випробування нової крилатої ракети 18 ноября 2024
SPEAR, яка є мініатюрною крилатою ракетою нового покоління з турбореактивним двигуном, успішно завершила випробування після запуску з літака Typhoon компанії BAE Systems на полігоні Відзель у Швеції.
Мусульманські лідери США невдоволені кадровими призначеннями Трампа 18 ноября 2024
Голоси мусульманської спільноти допомогли Трампу перемогти в штаті Мічиган і вплинули на результати в інших хитких штатах.
Gmail дозволить приховати реальну адресу пошти за вигаданим - це допоможе боротися зі спамом 18 ноября 2024
Gmail дозволить приховати реальну адресу пошти за вигаданим - це допоможе боротися зі спамом