13 июня 2025
Дії сирійського лідера Ахмеда аль-Шараа стосовно запровадження інклюзивного врядування в країні та взаємодії з Заходом можуть зробити його мішенню для вбивства з боку незадоволених бойовиків. Про це заявив спеціальний посланець США з питань Сирії та посол США в Туреччині Том Баррак в інтерв'ю виданню Al-Monitor.
"Адміністрація (президента США - ред.) стурбована тим, що зусилля сирійського лідера Ахмеда аль-Шараа щодо сприяння інклюзивному врядуванню та взаємодії з Заходом можуть зробити його мішенню для вбивства з боку незадоволених бойовиків… Нам потрібно скоординувати систему захисту навколо аль-Шараа", - сказав Баррак.
За його словами, загрозу становлять розколоті угруповання іноземних бойовиків, що приєдналися до аль-Шараа під час блискавичної кампанії з повалення режиму президента-втікача Башара Асада на початку грудня 2024 року.
"Поки нове керівництво Сирії працює над інтеграцією цих перевірених бойовими діями бійців до своєї національної армії, вони стають мішенню для вербування такими групами як Ісламська держава (ІДІЛ)", - стверджує Баррак.
Спецпосланець США з питань Сирії вказав на те, що протидіяти такому впливу можливо за умови тісної співпраці та обміну розвідувальними даними між союзниками США, без військового втручання.
Нагадаємо, в Європейському Союзі ухвалили рішення про скасування економічних санкцій проти Сирії.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Важливість контролю витрати пального для бізнесу і не тільки 29 июля 2026
Пальне є однією з найбільших статей витрат для підприємств, діяльність яких пов'язана з використанням транспорту. Тому контроль палива перестав бути лише способом обліку – сьогодні це ефективний інструмент оптимізації витрат
Мільярдери РФ масово переводять гроші за кордон - розвідка 28 июля 2026
Російський фондовий ринок переживає найдовший період падіння за всю історію спостережень. На цьому тлі великі інвестори дедалі активніше виводять капітал із країни, обираючи криптовалюту та закордонні активи.
Янукович під чужим ім'ям живе в Сочі - ЗМІ 28 июля 2026
Сім'я експрезидента-втікача за роки перебування в РФ придбала значні активи і має мільйони доларів на рахунках.