25 октября 2022

Міністерство культури та інформаційної політики "оживило" автора першої конституції – Пилипа Орлика. Відео з його зверненням присвячено 350-річчю від дня його народження. Про це повідомляє прес-служба МКІП.
Голосом Пилипа Орлика став актор Юрій Сосков.
"Ті, хто піклується про інтерес цілої Європи і кожної її держави зокрема легко зрозуміють небезпеку для свободи Європи від московської держави. Якими б великими не були московські насильства, вони не дають жодного законного права москалям щодо України. Народ завжди має право протестувати проти гніту і повернути вживання своїх древніх прав, коли матиме на це час. Якщо знайдете в чомусь неправду, викрийте мене", - сказав в оприлюдненому відео Орлик.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко наголосив, що особистість Пилипа Орлика – знакова для України. Перша українська конституція його авторства – важливий державний артефакт.
"Ще тоді в документі йшлося про цілісність та непорушність кордонів України та відновлення братства з Кримською державою. Крім того, гетьман уже тоді мріяв про сильну незалежну Україну та перший, хто формував у Європі антимосковську коаліцію", - зазначив Ткаченко.
Нагадаємо, раніше bigmir.net писав про те, що українські вчені змогли відтворити точну 3D-модель обличчя дочки галицького князя з династії Рюриковичів Ярослава Осмомисла.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Зять Орбана підзаробив на поразці свого тестя на виборах - ЗМІ 24 апреля 2026
Компанія Equilor Asset Management, що належить Іштвану Тіборцу, зробила ставку на перемогу опонента Орбана Петера Мадяра.
В Польщі на кордоні з Україною ведмідь загриз жінку 24 апреля 2026
Поліції надійшла інформація від 27-річного сина загиблої про те, що на його матір напав ведмідь.
Спідниця-русалка та височенні підбори: Дар'я Білодід у горошковому луці за 6500 покрасувалася на грайливих фото 24 апреля 2026
Олімпійська призерка з дзюдо Дар'я Білодід грайливо попозувала у топі та довгій спідниці в горошок для весняних фото, а також похвалилася стрункою фігурою