22 февраля 2013
Уряд збирається скасувати державне регулювання цін на м'ясо, м'ясні вироби вищого ґатунку, а також яйця та олію. Відповідний документ готують у міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Як позначиться нововведення на кишенях українців, дізнавалась Ольга Клюєва.
Уряд залишить під своїм контролем тільки ціни на соціальні сорти хліба, крупи та деякі види найдешевшої молочної та м'ясної продукції. Решту продовольства планує відпустити у вільне торгівельне плавання. Утім експерти не радять лякатися. Миттєвого подорожчання харчів це не викличе. Адже ціна на продукти в Україні давно диктується не чиновниками, а ринком.
Олександр Охріменко, експерт продовольчого ринку:
- Що стосується овочів, фруктів м'ясо, там не можна застосовувати регулювання, там ринок. Якщо застосувати регулювання на м'ясо чи на яйце це неможливо, бо воно просто зникне. А що стосується хліба круп це реально.
Виробники м'яса та яєць за нововведення обома руками. Зняття державного регулювання - означає, що звітувати щомісяця чиновникам про динаміку цін більше не треба. А це - шалена економія часу та коштів.
Олексій Марченко, директор птахофабрики:
- Відпаде формальний обов'язок щомісяця декларувати ціни, рахувати, доводити в ціновій інспекції, а все це звичайно впливає на цину.
Експерти прогнозують, що ініціативу зняти державне регулювання цін депутати підтримають. Адже лібералізація ринку - одна з умов створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.
Ольга Клюєва, В'ячеслав Фролов, Подробности, Телеканал "Інтер"
Хочешь узнать больше - читай отзывы
podrobnosti.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
Китайське судно помітили поблизу пошкоджених кабелів у Балтійському морі 20 ноября 2024
Корабель Yi Peng 3 наблизився до пошкодженого кабелю незадовго до 10:00, саме тоді було зафіксовано несправність.
У Samsung готують новий дивовижний гаджет 20 ноября 2024
У Samsung готують новий дивовижний гаджет
Огризок яблука, єті, косатка, скарб і не тільки: на смартфонах і ПК можуть ввести нові смайли 20 ноября 2024
Огризок яблука, єті, косатка, скарб і не тільки: на смартфонах і ПК можуть ввести нові смайли