24 января 2026
Суд у кримінальних справах Узбекистану Наманганської області оголосив присуд місцевому жителю, обвинуваченому в участі в бойових діях на території України. Про це повідомляє Podrobno.uz, посилаючись на відповідне судове рішення.
Слідство встановило, що в 2021 році чоловік поїхав у Росію на заробітки, де був засуджений за незаконний обіг психотропних речовин та засуджений до 9,5 років позбавлення волі. Під час відбування покарання у російській колонії йому запропонували підписати контракт із Збройними силами РФ в обмін на помилування, грошову винагороду та отримання російського громадянства.
У січні 2025 року засуджений погодився на цю пропозицію та вирушив на війну з Україною. Після проходження короткострокової військової підготовки він брав участь у боях на Донеччині.
Під час бойових дій чоловік дістав осколкові поранення та був госпіталізований. У березні 2025 року він самовільно покинув військовий госпіталь і звернувся до посольства Узбекистану в Москві з проханням надати допомогу у поверненні на батьківщину. За сприяння дипломатичних представників його повернули в Узбекистан.
Суд кваліфікував дії підсудного за статтею Найманство (ст. 154 Кримінального кодексу Узбекистану). При винесенні вироку суд узяв до уваги щире каяття чоловіка та призначив йому покарання у вигляді трьох років та шести місяців обмеження волі.
Нагадаємо, Служба зовнішньої розвідки України зазначає, що до війни з Україною у грудні Росія залучила 150 іноземців з 25 країн. Іще близько 200 іноземців готуються приєднатися до російської армії.
Найманці в російській армії: громадяни яких країн воюють проти України
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Фахівці відповіли, як розпізнати запальний процес в організмі 24 января 2026
Визначені фактори провокують запальний процес в організмі. Це можуть бути, наприклад, харчова алергія, резистентність до інсуліну та деякі продукти.
Наречений Лесі Нікітюк показався з нею на затишному фото 24 января 2026
Наречений телеведучої Лесі Нікітюк, військовослужбовець Дмитро Бабчук поділився в Insta-сторіс їхнім спільним фото, зробленим під час трапези.
Рак почки: факторы риска, симптомы и диагностика 24 января 2026
Рак почки часто развивается скрыто и долго не дает симптомов. Кто в группе риска, какие признаки нельзя игнорировать и какие методы диагностики действительно работают – разбор факторов, симптомов и современных подходов к раннему выявлению.