Вашингтон тисне на ЄС через закупівлю зброї - ЗМІ

3 апреля 2025

США висловили невдоволення планами ЄС обмежити доступ американських виробників зброї до європейських тендерів. Про це із посиланням на п’ять поінформованих джерел повідомляє Reuters у середу, 2 квітня.

За даними агентства, Вашингтон нещодавно закликав європейських союзників продовжувати закупівлю американської зброї, на тлі ініціатив ЄС щодо посилення власної оборонної промисловості.

25 березня держсекретар США Марко Рубіо на зустрічі з міністрами закордонних справ Литви, Латвії та Естонії наголосив, що Вашингтон негативно сприйме обмеження доступу американських компаній до європейських оборонних закупівель. Він планує порушити це питання на зустрічі глав МЗС країн НАТО цього тижня у Брюсселі.

Представник Держдепартаменту заявив, що адміністрація Трампа підтримує зміцнення обороноздатності Європи, але застерігає від бар'єрів, які можуть обмежити участь американських виробників у проєктах ЄС.

У березні Європейська комісія представила ініціативу ReArm Europe, яка передбачає залучення 150 мільярдів євро на оборонні проєкти в ЄС. Хоча Єврокомісія запевняє, що компанії з-за меж блоку матимуть змогу брати участь у тендерах, на практиці вони можуть постати перед бюрократичними труднощами.

У Вашингтоні занепокоєні такими змінами, оскільки вони суперечать прагненню адміністрації Трампа розширювати ринки для американських виробників зброї.

Нагадаємо, Європейський Союз може обмежити доступ американських товарів та компаній до свого ринку у відповідь на запроваджені мита. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Трамп пригрозив "підірвати" Оман 28 мая 2026

Американського лідера обурила інформація про таємні переговори Маската й Тегерана щодо Ормузької протоки.

Зачем нужен рейтинг прокси-серверов и где его узнать? 28 мая 2026

Прокси-серверы уже давно перестали быть инструментом исключительно для IT-специалистов. Сегодня ими активно пользуются маркетологи, SEO-эксперты, владельцы интернет-магазинов, арбитражники, специалисты по рекламе и обычные пользователи

Творець ChatGPT визнав: люди поки що важливіші за штучний інтелект 28 мая 2026

Творець ChatGPT визнав: люди поки що важливіші за штучний інтелект

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Мedbook.org.ua 4.5
Мedbook.org.ua

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше