Види та типи вудок для риболовлі

1 сентября 2022

Види та типи вудок

Людство, за весь час свого існування, придумало чимало способів риболовлі. Які можна розділити на дві великі категорії – промислові та індивідуальні. Але якщо промисловий лов здійснювався, переважно, за допомогою мереж, то для індивідуального потрібна була вудка. Яку тепер можна купити в будь-якому магазині, де продають все для риболовлі. Потрібно тільки знати – яку саме вибирати, залежно від вибраного способу лову. І ось які види бланків використовуються рибалками з усього світу зараз.

Види вудлищ

На даний момент існують такі типи вудилищ.

  • Махові. Або «класичні поплавцеві вудки» - немає ні додаткових кілець, ні кріплень для котушок - тільки пластиковий фіксатор на кінчику, до якого кріпиться волосінь. Хороший варіант для початківців і тих, хто віддає перевагу невеликим стоячим водоймищам і невеликій здобичі. Ще й монтаж снастей на них найпростіший.
  • Болонські. Призначені для лову за допомогою поплавця в умовах середньої течії. Є пропускні кільця, кріплення для котушок. Як правило, являються телескопічними, тому можуть забезпечити лов риби на середніх дистанціях. Ще й снасті на них можна використовувати складніші.
  • Матчеві. Використовуються для лову риби на далеких та наддалеких відстанях. Довгі, міцні, телескопічні, із десятком пропускних кілець на високих ніжках. Звичайно оснащуються поплавцями. Монтаж оснастки - або ковзний, або "глухий". Також використовують різноманітні рибальські котушки.
  • Фідерні. Використовуються виключно з фідерним оснащенням - важкими годівницями, які дозволяють одночасно і ловити рибу, і підгодовувати її. Фідерні вудки дуже нагадують матчеві, тільки коротші, потужніші і з великою кількістю пропускних кілець. А замість поплавця у них чутлива гнучка вершинка-квівертип.
  • Коропові. Різновид фідерних вудилищ. Ще потужніші, ще повільніший лад, товста волосінь і міцні елементи оснащення. Але ніхто не завадить вам використовувати коропові вудки для лову іншої травоїдної риби – білого амура, товстолобика чи когось подібного.
  • Кастингові. Відрізняється особливою «пістолетною» рукояттю, меншими розмірами, відносно невеликою вагою та розташуванням пропускних кілець не під бланком, а над ним. Часто є переробленими спінінгами.
  • Спінінги. Легкі, міцні, досить короткі. Як правило - цілісні вудилища, без можливості складатися чи розбиратися. Призначені для активного лову з використанням штучних приманок. Завжди оснащуються котушками, пропускними кільцями та іншими корисними аксесуарами.
  • Для зимового лову. Найкоротші, але й найвитриваліші. Оснащуються чутливими вершинками та потужними катушкотримачами. Котушки, щоправда, використовуються виключно як сховище для волосіні, яку зазвичай підтягують вручну.

Особливості вибору

Насамперед, вудлище має відповідати наступним вимогам:

  • Підходити під ваш стиль лову. Не варто встановлювати фідерні годівниці на звичайну махову вудку, наприклад. Ні, вона навіть не обов'язково зламається, просто буде не дуже ефективною.
  • Бути зручним за вагою. Якщо мова йде не про спінінг, то ви зможете її ставити на підставку, але працювати зручніше тими бланками, які не здаються важкими. Плюс чим вудка важче, тим вона міцніша і тим більший видобуток можна з її допомогою витягнути.
  • Мати відповідну рукоятку. Правильна довжина, матеріал, відповідний діаметр, що дозволяє міцно утримувати її в руці. Тож перед покупкою вудку треба буде «приміряти».
  • Правильна довжина. Не завжди «чим довше – краще». Адже тим складніше вудилище буде у транспортуванні. Тому варто звернути увагу або на телескопічні, або на штекерні моделі. Другі міцніші, але їх складніше приводити в «бойову готовність».
  • Правильний тест. Кожне вудлище має певну вагу приманки, яку воно може витримувати. І, відповідно, чим тест більший, тим важчими можуть бути вантажі і більшою здобич. Але тим нижче чутливість та швидкість підсікання.
  • Іти в комплекті з додатковими аксесуарами. Ті ж чохли для вудилищ – вкрай корисна штука. Плюс засоби для чищення та обслуговування, запасні накладки на рукоятку, запасні кріплення для котушок тощо.
  • Підходити за строєм. Стрій – це ступінь згинання під навантаженням. Швидкий, наприклад – це коли згинається лише остання третина. Дозволяє робити більш різкі клювання, але менш ефективний при тривалому виведенні.

Висновок

Існує чимало хороших виробників, які створюють чудові вудилища – проблема лише в тому, щоб про них якось дізнатися. На щастя, існує інтернет-магазин Ібіс, який якраз співпрацює з найкращими виробниками товарів для риболовлі та пропонує їхню продукцію своїм покупцям. А якщо ви у всьому цьому різноманітті заплутаєтеся, то завжди можете звернутися до наших консультантів, які підкажуть вам, що краще підійде під ваш стиль лову і що краще поєднуватиметься з вашим спорядженням. Так що – звертайтеся!

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Меган Маркл з нагоди 7-ї річниці шлюбу з принцом Гаррі розчулила досі небаченими фото з сімейного архіву 20 мая 2025

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл відсвяткували 7-му річницю весілля

Імперія Кардашян-Дженнерів: як живуть та чим займаються члени сімейства. Фото 20 мая 2025

Cімейство Кардашян-Дженнер стало знаковим в маскультурі, особливо після прем'єри їхнього реаліті-серіалу "Сімейство Кардашян". 

Чи дотримуються аптеки вимог щодо безбарʼєрності: Держлікслужба проводить перевірки 20 мая 2025

З 19 по 25 травня за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської проходить Національний тиждень безбар’єрності в рамках стратегії створення...

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

XREQUIEM 5.0
XREQUIEM

Отзывов: 1

Нечипоренко Р.В. 0.6
Нечипоренко Р.В.

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше