27 февраля 2025
В Оксфордському суді Великої Британії розпочався судовий процес над трьома чоловіками, котрих обвинувачують у крадіжці золотого унітазу вартістю близько 6 мільйонів доларів. Про це повідомляє Assosiated Press.
У країні відбулося незвичайне викрадення: з палацу Бленхейм, де народився Вінстон Черчіль, вкрали туалет, зроблений з 18-каратного золота.
Інцидент стався у ніч з 13 на 14 вересня 2019 року.
Туалет, створений італійським концептуальним художником Мауріціо Каттеланом, був виставлений в палаці і мав попит серед відвідувачів, які могли забронювати трихвилинний сеанс для його використання.
Однак викрадення привернуло увагу не лише через свою сміливість, але й через ретельно сплановану операцію. Туалет відрізали від водопостачання, що призвело до пошкодження історичної будівлі - об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
У справі фігурують троє підозрюваних. За версією слідства, один із обвинувачених, Майкл Джонс, за кілька тижнів до крадіжки двічі обстежував палац. Обидва рази Джонс фотографував вікно, а наступного разу сфотографував ванну, де був встановлений унітаз, а також замок у дверях.
Згодом група з п’яти чоловіків, які їхали на крадених авто, врізалась у ворота палацу. Вони під’їхали до парадних сходів і розбили раніше сфотографоване вікно будівлі.
Наразі усі троє осіб постануть перед судом за участь у крадіжці та продаж дорогоцінного майна. Один із обвинувачених раніше вже визнав свою провину.
Золотий унітаз - сатирична робота італійця Мауріціо Каттелана під назвою "Америка", яка висміює надмірне багатство. Експонат важив близько 98 кілограмів і був застрахований на 6 мільйонів доларів.
Раніше у бразильському місті Сан-Паулу невідомі викрали 750 кг золота з міжнародного аеропорту. Вартість дорогоцінного металу оцінюється у 30 млн доларів.
А в Албанії озброєні люди напали на літак Austrian Airlines в аеропорту Тірани і вкрали 10 млн євро готівкою.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У США затримали чоловіка, який хотів вивезти понад 850 рідкісних черепах 15 августа 2025
Китаєць намагався відправити тварин у десятках посилок, замаскувавши їх під "пластикові іграшки". Ціна вантажу - близько 1,4 млн доларів.
Прапор УПА тут ні до чого: посол назвав справжню причину масових затримань українців на концерті Коржа в Польщі 15 августа 2025
Прапор УПА тут ні до чого: посол назвав справжню причину масових затримань українців на концерті Коржа в Польщі та розповів про долю хуліганів 57 громадян України планують депортувати
Росія готується до випробувань ядерної ракети - ЗМІ 15 августа 2025
Росія готує нові випробування ракети з ядерним двигуном Буревісник після 11 невдалих спроб.