24 апреля 2026

У Києві правоохоронці затримали двох спільників, які, за інформацією слідства, шантажем та погрозами вимагали кошти у цивільної дружини мобілізованого чоловіка у Києві. Зловмисники хотіли отримати 20 тисяч доларів США.
Про це повідомили в пресслужбі Національної поліції України. Підозрюваним загрожую до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
"За 20 тисяч доларів ділки гарантували звільнити щойно мобілізованого чоловіка з приміщення ТЦК та оформити непридатність до служби в армії. Для "мотивації" потенційної "клієнтки" погрожували швидкою відправкою його до бойової частини. Поліцейські запобігли незаконній оборудці", – йдеться в повідомленні.

Схему заробітку на військовозобов’язаних організував 31-річний уродженець Донеччини разом зі своєю співмешканкою – 27-річною киянкою. Зловмисники гарантували цивільній жінці мобілізованого звільнення її чоловіка від проходження мобілізаційних процедур та з приміщення одного зі столичних територіальних центрів комплектування. Надалі обіцяли ще й оформити непридатність до військової служби. Оплату за таку "допомогу" – 20 тисяч доларів, вимагали готівкою та якнайшвидше.

Для переконливості навіть вдавалися до психологічного тиску на потенційну "клієнтку". Систематично телефонуючи, ділки погрожували швидкою відправкою її цивільного чоловіка до бойової бригади. А щоб не потрапити до рук правоохоронців під час отримання бажаної "винагороди", зловмисники спостерігали за місцем зустрічі та навколишньою обстановкою, проте затримали їх на гарячому. Спільникам вже повідомили про підозру.

Як повідомляв OBOZ.UA, співробітники СБУ спільно з ОГП викрили діючого депутата однієї з райрад Закарпатської області, який переправляв ухилянтів через державний кордон України. Зловмисник працював в одному з військовий вишів Києва.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Продукти, якими можна замінити вершкове масло 24 апреля 2026
Не обов'язково вживати вершкове масло, адже його в раціоні можна замінити іншою їжею.
Xiaomi, Oppo, Vivo та Honor об'єдналися для боротьби з перегрівом і зависанням смартфонів 24 апреля 2026
Найбільші китайські виробники смартфонів через галузевий альянс ITGSA (Альянс екосистеми мобільних смарт-терміналів) оголосили про впровадження єдиного стандарту управління оперативною пам'яттю. Ця міра допоможе вирішити такі системні проблеми, як перегрів пристроїв, зависання інтерфейсу та примусове закриття фонових додатків. В ініціативі взяли участь компанії vivo, Xiaomi, Oppo та Honor.
Іран підтвердив отримання грошей за прохід суден через Ормуз 24 апреля 2026
Розмір і сума, що стягується з кожного з цих суден, залежить від типу та обсягу вантажу, а також від рівня ризику.