24 декабря 2024
У 2025 році у країнах Європейського Союзу планується виробництво близько 2 мільйонів артилерійських снарядів. Про це у понеділок, 23 грудня, зазначив єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс, передає hromadske.
За словами Кубілюса, на сьогодні лише 20-25% зброї, яка постачається Україні, виробляється в країнах ЄС, тоді як більша частина закуповується за кордоном. Єврокомісар зазначив, що для збільшення виробництва необхідно забезпечити довгострокові контракти з виробниками зброї, яких наразі бракує. Без таких замовлень Європа не зможе значно збільшити обсяги виробництва зброї та боєприпасів для України в найближчі роки.
"Гроші з бюджету ЄС не можуть бути використані для закупівлі зброї для України. Існує низка обмежень щодо інвестицій в оборонну промисловість за межами ЄС. Однак для закупівлі озброєнь можуть бути використані гроші з Європейського фонду миру або з заморожених російських активів", - пояснив він.
Водночас, за словами єврокомісара, Україна у 2025 році отримає близько 30 мільярдів євро від ЄС, і сама вирішуватиме, яку частину цих коштів спрямувати на оборонні цілі. Він додав, що впроваджується новий механізм, який дозволить інтегрувати український військово-промисловий комплекс у європейську оборонну промисловість.
Нагадаємо, в Україні завершили випробування безпілотників на оптоволоконних кабелях, які будуть більш стійкими до засобів РЕБ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
ЗСУ подвоїли безповоротні втрати росіян з 2024-го 10 июня 2026
Російські війська втрачають на фронті вбитими 9 тисяч осіб на місяць, або приблизно 300 осіб на день.
Головний бунтар Голлівуду: всі жінки, велике падіння та тихе відродження Джонні Деппа 10 июня 2026
Сьогодні, 9 червня, свій 63-й день народження відзначає людина, чиє ім'я десятиліттями було синонімом голлівудської харизми. Джонні Депп пройшов
Норвегія готує €100 млн на морські дрони Україні 10 июня 2026
Норвегія планує постачання Україні 200 морських дронів в різних конфігураціях до кінця поточного року.