11 ноября 2020
Чи можливо працювати вдома і встигати все? Так, цілком реально поєднувати справи і домашні клопоти. Наші героїні довели це на власному прикладі. Ексклюзивно для JetSetter.ua українські бізнесвумен Ірина Горова, Ірина Данилевська та Вікторія Тігіпко поділилися своїми порадами для ефективної роботи з дому.
Максимально інтегруйте в робочі процеси систему управління проєктами. Ще до карантину ми додали усі проєкти групи компаній до Бітрікса (інструмент для організації роботи компанії — ред.), де відслідковували виконання задач, завдяки чому перехід із офлайну в онлайн на операційному рівні дався нам легко.
Плануйте свій робочий день. Це наш мастхев, незалежно від того, чи ми працюємо з дому, чи в офісі.
Важливо дотримуватися запланованого розкладу. А щоб спонтанні «пожежі» не зіпсували плани — залишати 15% часу на форс-мажор.
Враховуйте регламент онлайн-зустрічей і не порушуйте його. Зазвичай онлайн-наради переходять у формат брейн-стормінгу, тому що команда хоче поділитися всіма своїми ідеями. Замість запланованого годинного відеодзвінка зустріч розтягується на 2-3 години. Щоб «не з’їдати» час одні одних і не порушувати заплановані процеси, плануйте всі зустрічі і регламенти до них заздалегідь: наради — для поточних питань і статусів, ідеї — для мастермайндів і стратегічних сесій.
Надихайтеся процесом. Оскільки MOZGI GROUP — творча команда, ми можемо працювати з кухні, кабінету, вітальні… з будь-якого місця, де співробітнику комфортно перебувати у цей момент. При дотриманні всіх вищезазначених пунктів це не тільки не заважає віддаленій роботі, а й підвищує настрій, а як результат — і продуктивність віддаленої роботи.
Шукайте натхнення. Облаштувати робочий простір у домі, де троє дітей і три собаки непросто. Я працюю в кімнаті, де є все, що мене надихає (а я впевнена, що це найкоротший шлях до ефективної роботи): картини, книги, краєвид…
Розділіть робочий день на 4 частини. Перша частина — робота з поштою і всіма месенджерами. Друга — конференції в Zoom і в Google Meet з моїми колегами. Третя — онлайн-зустрічі з партнерами, онлайн-інтерв’ю, термінове листування. Останню частину дня я залишаю для роботи з документами, читання аналітичних матеріалів або для написання текстів. Мені здається, це ідеальний план. І мої колеги не нарікають на те, що мій «дзвінок» застав їх у піжамі. І до розмов «із зовнішнім світом» я готова завдяки ранковому обговоренню питань з колегами. А документами та аналітикою можу зайнятися, коли денна активність згасає.
Домовляйтеся. Не майте ілюзій, що вам дадуть спокійно працювати, якщо ви заздалегідь не «домовитесь» із рідними. Зберіть усіх на вечірню сімейну нараду.
Одразу зізнайтеся, коли вас категорично не можна турбувати, а в які проміжки часу ви можете вислухати «таємниці» і «скарги», допомогти зробити математику чи вивести собаку.
Говоріть одні з одними, аби було менше образ та розчарувань. І пам’ятайте, що поруч є тисячі людей, яким важче, ніж вам.
Створіть домашній офіс. Маю правило: не проводити весь день у піжамі на дивані з ноутбуком.
Тому щоранку одягаюся, як на роботу в офіс. Тим більше, що постійно маю багато онлайн-зустрічей, на яких не можу собі дозволити виглядати «на домашньому».
Раджу вдома виділяти собі місце, яке слугуватиме кабінетом. Облаштувати цю зону краще так, аби в ній знаходилося виключно те, чим ви користуєтеся під час робочого процесу. Водночас давайте собі час на відпочинок і обід. Все, як у справжньому офісі.
Чергуйте роботу з відпочинком. Я користуюсь методом Pomodoro: чергую зайнятість і відволікання. Наприклад, півгодини працюю, а потім 10 хвилин витрачаю на йогу, каву або ж на вивчення іспанської. Також раджу мінімум дві години на день займатися інвестуванням у себе. Це може бути будь-що: книги, пізнавальні передачі, статті, що стосуються сфери ваших інтересів та саморозвитку тощо.
Не забувайте про сон. Найголовніше у дистанційній роботі вдома — слідкувати за своїм сном. Часто віддалена робота негативно позначається саме на цьому аспекті.
Не жертвуйте сном заради роботи — організму потрібен час на відновлення та ефективне функціонування.
_________________________________________________________________________________________________________________
Текст: Дар’я Базалинська
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
До Конгресу США обрали уродженця України, що свідчив проти Трампа 7 ноября 2024
Перемога Євгена Віндмана "утримує" округ в руках демократів, підтримуючи надії партії здобути більшість у Палаті представників.
ЗМІ пояснили наслідки атаки на Каспійську флотилію 7 ноября 2024
Пошкоджені кораблі можуть становити майже третину сил Каспійської флотилії, гадає аналітик видання Forbes Девід Акс.
Трамп готується назвати ключові фігури своєї адміністрації 7 ноября 2024
До інавгурації нового президента США, яка відбудеться 20 січня, відбувається передання влади: обраний президент призначає ключових посадовців і визначає основні політичні напрями.