26 августа 2022
На площі Гран-Плас у центрі Брюсселя з її розкішними бароковими фасадами українці, які втекли від війни, зібралися 24 серпня на святкування Дня Незалежності. Прямо в центрі столиці Європи вони розгорнули 30-метровий синьо-жовтий прапор. "Ми святкуємо тут, бо вдома не посвяткуєш", - каже Ольга Скляр, яка у березні втекла з Харкова, який і тоді, й зараз був під інтенсивним вогнем російських окупантів.
Через загрозу ракетних ударів з боку російських військ в самій Україні будь-які урочисті заходи і масові зібрання були скасовані. Рівно півроку тому почалося російське вторгнення в Україну. Закономірно, що настрій на площі Гран-Плас у Брюсселі був затьмарений війною. "Немає великих святкувань, натомість ми згадуємо про багатьох загиблих, жертв та про сім'ї, які залишилися вдома", - розповідає Ольга Скляр.
Вона працювала в одному з університетів Харкова. Протягом чотирьох тижнів їхала через Україну, Польщу та Швейцарію, допоки нарешті у квітні не прибула до Брюсселя. Тут вона живе з донькою, яка покинула країну у 2014 році, коли Росія напала на Крим і Східну Україну. Вона доглядає за онукою та підтримує зв'язок із сестрою, яка поки що залишилася в Харкові. Жінка прийшла на Гран-Плас з кількома друзями також для того, щоб висловити подяку: "Європа нам дуже допомогла. Ми вдячні, але нам потрібно більше". У Брюсселі офіційно зареєстровано близько 9 тисяч біженців, в ЄС їх близько 3,8 мільйона, і найбільше - у Польщі, країнах Балтії та Німеччині.
ЄС пообіцяв фінансову підтримку українському держбюджету, виділив кошти на закупівлю зброї та забезпечив опіку над біженцями в Україні та за її межами. Загалом цього року інституції ЄС у Брюсселі виділять на допомогу для України близько 20 мільярдів євро грантів і позик. "Ми завжди будемо на боці України, - пообіцяла президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своєму відеозверненні. - І стільки, скільки буде потрібно".
Вбрана в одяг кольорів українського національного прапора - синій і жовтий - фон дер Ляєн взяла участь у святкуванні на Гран-Плас. Увечері адмінбудівлі ЄС підсвітили синьо-жовтими кольорами. Офіційно відзначення річниці незалежності України на рівні Європейського Союзу не було. З червня Україна є кандидатом на вступ, тобто у майбутньому вона має приєднатися до ЄС. Війна надзвичайно прискорила цей процес. Президент Єврокомісії пообіцяла працювати над відновленням України, щойно російських окупантів буде вигнано з країни. "Ми відбудуємо, камінь за каменем", - запевнила фон дер Ляєн.
Ольга Скляр хотіла б допомогти у відбудові України та якнайшвидше повернутися на батьківщину. Але на цей час вона не береться прогнозувати, коли це відбудеться. Вочевидь, війна триватиме й далі. Наступного року, якщо буде можливість, вона хоче пройти вулицями Харкова на День Незалежності, розмахуючи синьо-жовтим прапором. "Ми повинні вистояти", - каже жінка.
Джерело: Українська служба DW
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Від професійної плавчині до дружини князя Монако: як змінювався стиль княгині Шарлін. ФОТО 15 мая 2025
Коли Шарлін Віттсток вийшла заміж за князя Монако Альбера у 2011 році, її життя змінилося. Колись відома олімпійська плавчиня, вона була представлена світові в іншому амплуа - як княгиня Монако.
58-річна Хаєк у бікіні спокусливо попозувала для обкладинки спортивного глянцю. Фото 15 мая 2025
Мексикансько-американська акторка Сальма Хаєк здійснила свою давню мрію і знялася для обкладинки журналу Sports Illustrated Swimsuit.
Нідерланди закуплять сучасні танки Leopard 2A8 15 мая 2025
Після цього сухопутні сили Нідерландів матимуть повноцінний інноваційний танковий батальйон на 500 військових.