20 октября 2023

Український актор Дмитро Лаленков, який став шалено популярним завдяки головній ролі в першому україномовному комедійному серіалі "Леся+Рома", підтримав УПЦ Московського патріархату, яка не визнає агресії РФ. Депутати Верховної Ради 19 жовтня у першому читанні підтримали законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов'язаних із Росією та її пропагандистськими наративами, на що актор вкрай емоційно відреагував.
Лаленков, дотримуючись відомих наративів з кремлівської методички, став на захист УПЦ МП, заявивши, що "під час війни церкву не чіпав навіть Сталін". Такі заяви зʼявилися на сторінці акторка у Facebook.
"Навіть Сталін кривавий на час війни пазурі свої від церкви прибрав, і відкрив храми для вірян, духовенства і молитов, для покаяння і причастя, і заборонив режиму своєму лізти у справи церковні! А ви?! Кожен, хто образить мечеть, кірху, синагогу чи церкву відчує гнів Божий, побачить близький свій сумний фінал! Господа перемогти неможливо!", – написав актор.

Згодом на сторінці кінозірки зʼявився російськомовний допис, присвяченій цій же темі. У ньому Лаленков назвав нардепів "ленінами", які "не будуть жити вічно", навідміну від церкви.
"Ленінізм реінкарнували. Результат буде аналогічним. Церква житиме. А минулі, нинішні та майбутні Леніна – ні. Слава Богу за все!" – зʼявилося на сторінці знаменитості.

Утім, проаналізувавши минуле актора, дивуватися такій його позиції не варто. У 2021 році він, зокрема, давав інтервʼю дружині кума Путіна, проросійського депутата Віктора Медведчука Оксані Марченко для її фільму "Паломниця". Скандальний проєкт прославляв московську церкву та Росію загалом.
Нагадаємо, напередодні повномасштабного російського вторгнення в Україну Лаленков в Instagram виклав допис, в якому заявив, що "війна зараз точно нікому не потрібна". Свій пост він проілюстрував світлиною з українським та російським прапорами, які майорять поряд. Що ще відомо про його життя та позицію щодо агресії РФ – читайте в нашому матеріалі.
Раніше OBOZ.UA писав, що на тимчасово захоплених територіях України війська РФ продовжують обмежувати релігійні громади. Тих священиків, які відмовляються йти на співпрацю, замінюють на тих, кого надсилають із Росії.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Дата-центри майбутнього зможуть опалювати будинки завдяки пасивному охолодженню на теплових трубках 18 января 2026
Не секрет, що сучасні центри обробки даних споживають величезні обсяги енергії, значна частина якої витрачається на охолодження серверів та високопродуктивних компонентів. Зі зростанням попиту на обчислювальні потужності, особливо для завдань штучного інтелекту та обробки великих даних, традиційні системи охолодження все частіше виявляються неефективними та дорогими в експлуатації. Вихід може полягати в іншому принципі охолодження.
Трамп запровадив мита проти союзників через Гренландію 18 января 2026
Дональд Трамп повідомив, що мита діятимуть доти, доки не буде досягнуто домовленості про "повну та остаточну купівлю Гренландії".
У Польщі чотирьох українців звинуватили в диверсії 17 января 2026
Чотирьом українцям та одному росіянину пред'явили звинувачення "у діях від імені розвідувальних служб Російської Федерації".