Невідомі грабіжники зуміли проникнути до Кельтсько-римського музею в місті Манхінг у Баварії і викрали звідти найцінніший експонат - 483 золоті монети, вартість яких оцінюється у багато мільйонів євро, заявив у вівторок, 22 листопада, представник Земельного відомства у кримінальних справах Баварії, яке веде розслідування.
За даними поліції, йдеться про найбільший золотий скарб кельтського походження, знайдений у XX столітті. Монети загальною вагою близько 4 кг було виявлено у 1999 році на розкопках так званого Манхінгського оппіду - кельтського міста-фортеці періоду Римської імперії.
"Втрата кельтського скарбу - це катастрофа, золоті монети як свідчення нашої історії незамінні", - заявив у зв'язку з тим, що сталося, державний міністр з науки і мистецтва Баварії Маркус Блюме.
Великі крадіжки у музеях Німеччини
Розкопки на Манхінгському опіді і раніше привертали увагу кримінального світу. Лише у травні цього року невідомі "чорні археологи" здійснили 140 незаконних розпопів на його території. Експерти припускають, що зловмисники шукали об'єкти кельтського періоду за допомогою ґрунтових зондів у той час, коли справжні археологи мали вихідні. Чи вдалося їм щось знайти та винести звідти, залишилося невідомим.
Проте злодіям неодноразово вдавалося виносити найцінніші музейні експонати в Німеччині. У 2019 році зі скарбниці Зелене склепіння у Дрездені, одного з найвідоміших музеїв Німеччини, було вкрадено старовинні витвори мистецтва та коштовності, вартість яких оцінюється в мільярд євро. У січні 2022 року на лаві підсудних опинилися шестеро обвинувачених, але про місцезнаходження коштовностей досі немає жодної інформації.
У березні 2017 року з берлінського Музею Боде викрали золоту монету вагою 100 кг під назвою Великий кленовий лист із зображенням британської королеви Єлизавети II. Вартість монети оцінюється в 3,75 млн. євро. Злочинці зрештою були спіймані, саму монету не знайшли.
Джерело: DW
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы