20 февраля 2025
У 2024 році кібершахраї викрали у громадян Росії 200 мільярдів рублів (2 млрд дол), що на 35% більше, ніж роком раніше. Такі дані навів заступник міністра внутрішніх справ РФ Андрій Храпов, передає The Moscow Times.
Зазначається, що центробанк Росії фіксує значно нижчі суми розкрадань, оскільки використовує лише дані банків. За його оцінками, у 2024 році шахраї вкрали у клієнтів фінансових установ 27,5 мільярда рублів - на 74% більше, ніж роком раніше. При цьому банки повернули жертвам лише 9,9% викрадених коштів.
Водночас голова Центробанку Ельвіра Набіулліна визнала, що не всі банки коректно звітують про махінації, а деякі навмисно не фіксують випадки шахрайства.
"Один із великих банків системно не реєстрував операції без згоди клієнта, пояснюючи це тим, що людина сама переказала гроші – хоч і під впливом обману", - розповіла вона.
Загалом у 2024 році в Росії зареєстровано 765 тисяч кіберзлочинів, з яких майже 486 тисяч - шахрайства та крадіжки. Кількість постраждалих від таких злочинів за рік майже не змінилася - 448,9 тисяч осіб.
Нагадаємо, дані користувачів найбільшого провайдера Росії - компанії Ростелеком - потрапили до рук хакерів і були опубліковані в мережі.
Раніше повідомлялося, що кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони України атакували фінансовий сектор РФ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Анна Саліванчук ефектно зазнімкувалась на узбережжі 17 июля 2025
Акторка Анна Саліванчук продовжує тішити фоловерів відпочинковим контентом і цього разу вона в купальнику ефектно пробіглася узбережжям.
У Новій Зеландії знайшли пташку, яку вважали вимерлою 50 років 17 июля 2025
На Південному острові Нової Зеландії випадково виявили живу самку карликового ківі - птаха, якого не бачили з 1978 року.
Google закрила кілька вразливостей у Chrome - одну з них активно експлуатували хакери 17 июля 2025
Google закрила кілька вразливостей у Chrome - одну з них активно експлуатували хакери