ЗМІ: Путін за кількістю репресій "обігнав" генсеків СРСР

23 февраля 2024

Переслідування за четвертий президентський строк Володимира Путіна зазнали 116 тисяч осіб. Таким чином, цей період є більш репресивним, ніж аналогічні за часом відрізки в післясталінському СРСР. Про це заявило видання Проєкт у четвер, 22 лютого.

Видання вивчило кримінальні та адміністративні справи, що надійшли до судів із 2018 по 2023 роки. Кримінальне переслідування за основними статтями, які правозахисники вважають репресивними (екстремізм, виправдання тероризму, фейки, дискредитація армії), за цей час зазнали 5613 осіб. Зі звинуваченими в держзраді та шпигунстві, цифра складе 11 442 репресованих.

При цьому з 1956 по 1961 роки за правління Микити Хрущова, за даними держархіву 4883 особи засудили за основними політичними статтями Антирадянська агітація та пропаганда та Поширення свідомо хибних вигадок. За всі наступні роки до перебудови (з 1962 по 1985 рік) в РРФСР за цими статтями засудили 3234 людини. Людям виносили попередження та ставили на облік – через цей захід у 1967-1974 роки пройшли понад 120 тис. осіб.

Кількість оштрафованих за висловлювання та участь у мітингах в сучасній Росії - близько 105 тисяч осіб.

За останні шість років у Росії за статтями про розголошення держтаємниці та шпигунстві судили більше людей, ніж за часів холодної війни. У шпигунстві за четвертий термін Путіна звинуватили 39 осіб, у середньому трохи більше шести осіб на рік, а в 1967-1974 роках радянські суди засуджували в середньому не більше двох осіб на рік.

За розголошення держтаємниці в Росії за шість років судили 329 осіб - 54 особи на рік, а з 1967 по 1974 - в середньому трохи більше чотирьох осіб на рік.

Нагадаємо, раніше депутат Держдуми РФ від Єдиної Росії Андрій Гурулєв заявив, що в країні необхідно відродити систему ГУЛАГу.

Додамо, що в жовтні 2023 року Гурулєв пропонував знищити 20% росіян, які не довіряють президенту Володимиру Путіну, вважаючи, що 80% населення країни підтримають главу держави.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Як підібрати шкарпетки для всієї родини? 9 апреля 2024

Ми часом навіть не усвідомлюємо важливість дрібних деталей у своєму гардеробі і одним з таких невід'ємних аксесуарів є шкарпетки, як чоловічі, так і жіноч

Світлодіодні світильники – найкраще автономне освітлення 5 апреля 2024

Які існують види акумуляторних світильників? Поділ на види залежить від типу ламп, оскільки акумулятори у всіх варіантах світильників практично нічим принципово не відрізняються

Где купить элитное столовое серебро? 3 апреля 2024

Если говорить о классике, то нарядная скатерть, фарфоровый сервиз, хрустальные бокалы и столовое серебро – это те самые аксессуары, которые позволяют создать неповторимую праздничную атмосферу

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше