1 июня 2026
США планують прискорити виведення військ зі своїх баз у Європі та представлять відповідні пропозиції союзникам по НАТО наступного місяця. Про це повідомила газета Welt am Sonntag із посиланням на джерело у Пентагоні.
Вашингтон у травні оголосив про намір вивести 5 тис. військовослужбовців із Німеччини. Це рішення пов’язували з розбіжностями між президентом США Дональдом Трампом та європейськими країнами щодо війни з Іраном.
Нині Німеччина залишається країною з найбільшою кількістю американських військових у Європі - там дислокуються близько 35 тис. військовослужбовців США.
На момент оголошення планів Пентагон повідомляв, що виведення військ має завершитися протягом шести-дванадцяти місяців.
Газета не уточнює, наскільки швидшим може бути цей процес і які саме військові об’єкти можуть потрапити під скорочення. За даними видання, США представлять свої пропозиції союзникам під час конференції з пошуку сил Північноатлантичного договору (НАТО) вже наступного місяця.
Раніше президент США Дональд Трамп не виключав виведення військ ще з двох країн Європи.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Вчені розказали, хто схильний до залежності від кави 24 июня 2026
Вчені з Австралії з’ясували, що від зайвої любові до кави страждають ті, у кого немає…
Смартфон, який важко розрядити: Honor представила X80 Pro Max 23 июня 2026
Смартфон, який важко розрядити: Honor представила X80 Pro Max
Трамп поскаржився на "поганих союзників" 23 июня 2026
Очільник Білого дому перелічив країни, на які він ображений за брак допомоги, водночас заявивши, що він її "навіть не потребував".