29 октября 2024
Міноборони Ізраїлю підписало контракти на суму у 2 млрд шекелів ($535 млн) на постачання лазерних систем ППО Iron Beam (Залізний промінь). Про це відомство повідомило у понеділок, 28 жовтня.
Вказано, що мова йде про потужну лазерну систему протиповітряної оборони із землі від повітряних загроз – мінометних боєприпасів, дронів і ракет різного типу. Її основними розробниками є компанії Rafael Advanced Defense Systems та Elbit Systems.
"Залізний промінь – це технологічний прорив світового рівня. Його вражаючі можливості перехоплення було доведено у серії експериментів… Система буде інтегрована до багаторівневої системи оборони як доповнення до Залізного куполу", – йдеться у повідомленні.
Генеральний директор Міноборони Еяль Замір заявив, що перші наземні установки лазерної системи ППО надійдуть вже у 2025 році.
"Ця угода знаменує нову еру – еру лазерної системи оборони", – cказав він.
У свою чергу агентство Bloomberg пише, що вартість пострілу із системи Залізний промінь коштує $5, у той час як одна протиракета Залізного куполу оцінюється у $60 тисяч. Також усуваються загрози від падіння уламків ракети-перехоплювача на землю.
Раніше у Ізраїлї заявили, що у 2024 році країна матиме частковий лазерний захист від ворожих цілей, а у 2025 році він стане повним.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Водієві Bolt повідомили про підозру: що загрожує 63-річному таксисту за побиття Тоні Матвієнко 3 июля 2025
Водієві Bolt повідомили про підозру: що загрожує 63-річному таксисту за побиття Тоні Матвієнко Раніше за фактом нападу було відкрито ще одне провадження
Хіменес-Браво показав, як приготувати мітболи з овочевим гарніром 3 июля 2025
Зірковий шефкухар Ектор Хіменес-Браво, який любить страви, котрі здатні повертати людей у дитинство, дав рецепт однієї з них. Це м'ясні кульки, мітболи, які його навчила готувати мама.
США обмежили військову допомогу не тільки Україні - ЗМІ 3 июля 2025
У Білому домі не повідомили, як довго може тривати призупинення поставок деяких видів зброї до України.