5 февраля 2026

Автомобільний ринок переживає серйозні трансформації: якщо раніше європейські та американські бренди відправлялися в Китай для спільного виробництва моделей, тепер ситуація змінюється на користь китайських компаній. Вони починають освоювати заводи колись провідних західних виробників. Яскравий приклад — угода Ford із китайською компанією Geely, яка дозволяє виробляти автомобілі на потужностях американського бренду для європейського ринку. Особливо вигідна така співпраця для електромобілів, адже вона допомагає уникнути митних тарифів ЄС на машини, виготовлені в Китаї.
Про це повідомляє Motor.es.
Наприкінці січня представники Ford і Geely провели зустріч у штаб-квартирі Ford у Мічигані, щоб обговорити деталі виробництва. Основна мета обох сторін — знизити витрати та прискорити запуск моделей на ринок. Остаточне рішення щодо конкретного заводу поки не ухвалено.
Серед потенційних локацій — завод у Саарлуїсі в Німеччині, де раніше випускався Ford Focus, кельнський завод, де роблять моделі Explorer та Capri на платформі MEB, а також фабрика Almussafes у Валенсії, де зараз виробляють Kuga і, ймовірно, планують запуск нового кросовера Bronco або Bronco Sport. За даними Reuters, найімовірнішим кандидатом для Geely залишається саме Almussafes, але переговори ще тривають.
Співпраця відкриває нові можливості для обох компаній. Ford отримує доступ до технологій Geely, зокрема систем автономного водіння, що може посилити їх платформу BlueCruise та допомогти конкурувати з FSD від Tesla, очікуваною в Європі у 2026 році. Geely, у свою чергу, отримує шанс швидше запускати електромобілі на європейських ринках із меншими витратами. Найімовірніше, на новому заводі випускатиметься їхній електричний позашляховик EX5.
Раніше ходили чутки, що Ford може співпрацювати з Xiaomi, але обидві компанії спростували будь-які переговори. Тоді як Geely відкриває нові можливості для завантаження європейських фабрик та підвищення їх продуктивності. Водночас така інтеграція підвищує залежність від Китаю та ставить питання щодо реальної доданої вартості продукції.
Раніше ми повідомляли про продаж нових вантажівок у січні 2026 року.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Смартфони Xiaomi незабаром подорожчають через дефіцит пам'яті 5 марта 2026
Зростання цін на чипи пам'яті викликає занепокоєння в усій індустрії смартфонів. Нещодавно генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь відповів на запитання щодо ймовірності того, що дефіцит чипів пам'яті вплине на вартість смартфонів. Його коментарі з цього питання проливають світло на більш широкі проблеми з постачаннями, які торкаються сегмента споживчої електроніки.
Nubia випустила ігровий смартфон Neo 5 GT з вентилятором і тригерами 5 марта 2026
Nubia випустила ігровий смартфон Neo 5 GT з вентилятором і тригерами
Стало відомо, як готують фахівців з реабілітації в Україні 5 марта 2026
У серпні 2024 року Кабмін запровадив експериментальний проєкт із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров’я, що передбачає дуальну форму...