25 марта 2024
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) оголосило набір нової групи астронавтів, ця програма користується надзвичайною популярністю серед американців. Заявку на участь можна подати до 2 квітня, однак зробити це можуть лише громадяни США, пише The New York Times.
"Зазвичай це дуже популярна програма. І коли я кажу "популярна", то ще дуже применшую", – каже Ейпріл Джордан, менеджерка NASA з відбору астронавтів.
Востаннє NASA оголошувало конкурс на набір групи астронавтів ще у 2020 році. Тоді заявки на нього подали понад 12 тисяч осіб. На їхній розгляд агентству знадобилося півтора року.
Зрештою, NASA вибрало лише 10 кандидатів – це 0,083% претендентів. Для порівняння, у Гарвардський університет вступають 3,5% охочих абітурієнтів.
Щоб стати астронавтом NASA також треба скласти фізичний іспит астронавта.
NASA встановлює досить високу планку для освіти: ступінь магістра в галузі природничих наук, технологій, інженерії чи математики, а також принаймні три роки відповідного професійного досвіду.
Агентство намагається бути відкритим, тому не встановлює вікових обмежень або вимог щодо рівня зору.
"Ми хочемо, щоб група кандидатів у космонавти, яких ми обираємо, відображала націю, яку вони представляють", – стверджує Ейпріл Джордан.
Багатьох претендентів приваблює потенційна можливість стати першими астронавтами, які побували на Марсі. Цю місію NASA прагне здійснити у 2030-х роках.
Але, за словами Віктора Гловера, ветерана загону астронавтів, який планує летіти до Місяця у 2025 році, претендентам також не слід забувати про жертви, на які їм доведеться піти на цьому шляху.
"Подорож на Марс триває від шести до дев’яти місяців. Тебе не буде поруч з родиною від одного до трьох років. Подумайте, чи справді ви готові до цього?" – звертається він до охочих.
Нагадаємо, що NASA відклало свою програму Artemis з висадки астронавтів на Місяць, задля того щоб дати їм більше часу для підготовки.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Виявлено несподівану користь яблук для роботи мозку та поліпшення пам’яті 11 января 2025
Вчені відкрили нову дивовижну властивість яблук, яка може змінити наше уявлення про користь цього фрукта.
Чи потрібно додавати цукор у зелений чай: ви будете дуже здивовані відповіддю 11 января 2025
Як пити зелений чай - з цукром чи без
Відновлення після кесаревого розтину: фізичні вправи для мам 11 января 2025
Після народження дитини та пережитої операції кесаревого розтину багато жінок ставлять собі питання, як повернутися до фізичної активності.