22 мая 2026
На Міжнародній космічній станції (МКС) знову зафіксовано витік повітря з російського перехідного модуля (ПрК), що прилягає до модуля «Зірка». NASA офіційно підтвердило повернення проблеми, яку вважали повністю усуненою в січні цього року.
Джерело зображення: NASA
За повідомленням Ars Technica, падіння тиску зафіксували на початку травня після того, як російські космонавти завершили розвантаження вантажного корабля «Прогрес 95». Джерелом проблеми став модуль ПрК, що виконує функцію перехідного тунелю до службового модуля «Зірка». За словами представника NASA Джоша Фінча (Josh Finch), аналіз даних показав щоденну втрату приблизно одного фунта (близько 0,45 кг) повітря на добу. Команди NASA та Роскосмосу ухвалили рішення підтримувати в зоні витоку знижений тиск з періодичними підкачками, що не впливає на поточні операції станції та безпеку екіпажу. Спікер Фінч уточнив, що обидва відомства координують свої дії.
Незважаючи на відсутність загрози для екіпажу та нормальної роботи станції, всередині американського агентства проблемі присвоїли найвищий, п’ятий рівень ризику як за ймовірністю, так і за наслідками — аж до обговорення «катастрофічного відмови». Роки пошуків мікроскопічних структурних тріщин, які є джерелом витоку, не призвели до повного усунення дефекту. Досі проблему стримували головним чином завдяки герметичному закриттю люка, що веде в модуль ПрК.
Спочатку передбачалося, що такий метод контролю прослужить до планового завершення роботи станції в 2030 році. Однак тепер NASA та уряд США розглядають можливість продовження терміну служби МКС як мінімум до 2032 року, для чого знадобиться схвалення всіх міжнародних партнерів, включаючи Росію.
Паралельно профільні відомства намагаються знайти альтернативу, залучаючи приватні компанії до створення комерційних орбітальних баз. Колишній директор з комерційних космічних польотів NASA Філ Макалістер (Phil McAlister) підкреслив необхідність зосередитися на розробці сучасних, безпечних і економічно ефективних платформ. Очікується, що приватні космічні станції будуть повністю готові до прийому астронавтів, а сама МКС буде виведена з експлуатації в 2030 році.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Як впливає на простату регулярне статеве життя 11 июня 2026
Чомусь думають, що при простатиті інтимом краще не займатися, але це не так.
MORANDI X ARISTOVA показали капсулу для сміливих і впевнених жінок 11 июня 2026
Трансформація стилю: MORANDI X ARISTOVA показали капсулу для сміливих і впевнених жінок
Вибори у Вірменії: Трамп привітав переможця 11 июня 2026
Лідер США пишається тим, що підтримав прем'єр-міністра Вірменії у його прагненні переобратися і висловив упевненість у блискучих перспективах країни.