11 ноября 2025

Світовий брак електронних компонентів знову позначається на автопромі. Цього разу проблеми торкнулися Nissan – японська компанія тимчасово зупинила збірку кросовера X-Trail у себе на заводах. Причиною стали перебої з постачанням мікрочипів від компанії Nexperia, які застосовуються у десятках автомобільних систем: від управління двигуном та акумулятором до мультимедійних функцій та помічників водія.
Про це повідомляє Moto.pl.
За словами токійського інженера-електроніка Кена Ісіди, сучасні авто фактично є «комп’ютерами на колесах», і відсутність навіть одного чипа здатна зупинити весь виробничий процес.
Очікується, що через призупинення роботи двох заводів у Японії близько 900 автомобілів не потраплять на конвеєр. Якщо ситуація з поставками не покращиться, компанія не виключає нових пауз у виробництві.
X-Trail, відомий у США як Rogue, є однією з ключових моделей Nissan. Торік лише на північноамериканський ринок було відправлено понад 246 тисяч таких авто, тому перебої з виробництвом можуть значно вплинути на плани продажів бренду.
Подібні проблеми спостерігаються й у інших автовиробників. Так, Honda призупинила виробництво кросовера HR-V у Мексиці та скоротила обсяги випуску на заводах у США і Канаді. Дефіцит електроніки відчувають також підприємства у Південній Америці та Європі.
Автоаналітик Хіросі Такахаші зазначає, що наслідки глобального дефіциту чипів ще далекі від завершення: "Ланцюги постачання електроніки настільки складні, що будь-який збій у виробництві мікросхем відчутно впливає на всю галузь. Відновлення стабільності за кілька тижнів неможливе".
Для українських споживачів це може означати затримки з доставкою нових X-Trail, оскільки більшість авто імпортується з американських заводів. Дилери вже попереджають про можливий дефіцит моделей у першому кварталі 2026 року.
Фахівці радять не відкладати покупку нового кросовера, адже дефіцит мікрочипів може повторитися, і пошук автомобіля стане складнішим.
Раніше ми повідомляли, чому Nissan і Mercedes закривають свій спільний завод.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Наталка Денисенко розсекретила нового бойфренда після скандального інтервʼю про колишнього 15 декабря 2025
Денисенко розсекретила нового бойфренда після скандального інтервʼю про колишнього: чому він розлучився з дружиною, від якої має дітей Вона зізналася йому у коханні
Оголошено переможницю "Міс Україна 2025": що відомо про одеситку Валерію Лісовську 15 декабря 2025
Оголошено переможницю "Міс Україна 2025": що відомо про одеситку Валерію Лісовську. Фото Вона представить Україну на міжнародному конкурсі "Міс Світу 2026"
Швейцарія вирішила зменшити закупівлі винищувачів F-35 14 декабря 2025
Тепер країна планує придбати стільки літаків F-35, скільки вдасться в межах граничної суми у 6 млрд франків.