5 марта 2015
Військовий метеорологічний супутник США DMSP 5D-2/F13 вибухнув на орбіті з-за перегріву, викликаного збоєм у системі енергозабезпечення апарату.
Інцидент стався 3 лютого 2015 року, наприкінці лютого про це з'явилися повідомлення в пресі, проте представники ВПС США розповіли про подробиці інциденту тільки на початку березня. Супутник експлуатувався майже 20 років.
"Вік апарату становив 20 років, цей інцидент пов'язаний з неполадками в енергосистемі", - вказав представник ВПС США Енді Роук.
Як зазначається, при вибуху супутника утворилося 43 фрагмента космічного сміття. Супутник DMSP 5D-2/F13 був виведений в космос 24 березня 1995 року на орбіту з періодом обертання - 102 хвилини, маса апарату - 830 кілограмів. У 2006 році супутник був переведений в резерв метеорологічної орбітальної угруповання Пентагону, і його дані використовувалися для аналізу фактичного стану погоди, але не в цілях прогнозування.
Це не перший випадок вибуху метеорологічних супутників: у 2004 році вибухнув один з попередніх апаратів цієї серії DMSP 5D-2/F11, в результаті чого утворилося 56 фрагментів космічного сміття.
Військова метеорологічна програма "Програма 35" здійснюється в США з 1962 року. В цілому за цей час було проведено 59 запусків, з них 52 завершилися успішно. В даний час до складу сузір'я супутників цієї системи входять шість активних апаратів.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
tsn.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
Секреты разработки уникального дизайна и интерьера дома 22 апреля 2025
Строительство загородного дома подразумевает разработку дизайна не только снаружи, но и оригинального интерьера внутри здания
Секреты спортивной фигуры 22 апреля 2025
Спортивное тело – это не подарок генетики, а результат системы, дисциплины и умного подхода
Как быстро и надежно осуществлять грузообмен с Германией? 14 апреля 2025
Доверить перевозку грузов целесообразно лишь надежным компаниям, в числе которых справедливо было бы упомянуть Анві Транс, которая оперативно доставит товары как из Украины в Германию, так и в противоположном направлении