Астрономи знайшли величезного двійника Сатурна з гігантськими кільцями

28 января 2015

Астрономи з Нідерландів та США виявили у молодої гігантської екзопланети J1407 систему кілець, розміри якої приблизно в 200 разів перевищують кільця Сатурна.

Про дослідження повідомляється на сайті Рочестерського університету.

Спостереження астрономів свідчить про наявність у J1407 близько 30 кілець діаметром до 120 мільйонів кілометрів. В зоні кілець інтенсивно відбувається утворення супутників.

На це вказує виявлений вченими просвіт між кільцями, який може означати наявність у J1407 супутника розміром із Землю або Марс. Кільця складаються з каменів, пилу та астероїдів.

Коричневий карлик J1407 астрономи виявили ще в 2012 році. Він знаходиться в зоряній системі на відстані близько 417 світлових років від Землі. Вік системи оцінюється в 16 мільйонів років.

За словами астрономів, якщо замінити Сатурн в Сонячній системі J1407, то екзопланету з її кільцями було б видно на нічному небі з Землі краще, ніж Місяць.

Астрономи продовжать дослідження незвичайної системи. Вони вважають, що за кілька мільйонів років кільця навколо стануть тоншими, а на їхньому місці виникне кілька супутників.

Хочешь узнать больше - читай отзывы

tsn.ua

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Масло Ши: красота и сила ваших волос 21 февраля 2019

Укрепляет структуру волос от периферии к основанию - это стимулирует сохранение естественной структуры волос и предотвращает их ломкость и сухость. Стимулирует прочность на механическое растяжение, тем самым защищает волосы от выпадения.

"Евровидение 2019": из-за плагиата возник скандал на Нацотборе в Венгрии 20 февраля 2019

Артиста заменили другим участником в финале

Названо имя нового креативного директора Chanel вместо Карла Лагерфельда 20 февраля 2019

Управлять Chanel будет муза Лагерфельда

Добавление отзыва временно недоступно

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Оникспром 0.3
Оникспром

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое