21 октября 2022
Громадська організація Асоціація відповідальних перевізників провела дослідження та з'ясувала, що 15% водіїв таксі та приватних автомобілів використовують російські мобільні навігатори. Зокрема, мова про "2-GIS", "Яндекс Карти та Навігатор". Вони опосередковано підконтрольні уряду РФ. Про це повідомляє dev.ua.
Російські навігатори збирають і в реальному часі передають персональні дані водіїв, відомості про скупчення машин на дорогах, про перешкоди (у тому числі блокпости), про маршрути без перешкод. Деяке ПЗ може збирати дані про плани окремих будівель, їх поверховості, входи та виходи.
Відповідно до дослідження, відповідними додатками користуються у Харкові, Одесі та Дніпрі 42 – 58% водіїв.
"Потрібно накласти санкції на компанії розробників цих навігаторів та їхніх партнерів, які працюють в Україні на користь держави-агресора та інформувати водіїв про небезпеку їх використання. Коли Google Maps у лютому заблокував в Україні функції, що загрожували громадській безпеці, російські автонавігатори цього не зробили. Ці додатки адаптували версії до вимог законодавства України, зокрема, зробили мову додатку українською мовою. А їхні розробники докладають зусиль і витрачають гроші, щоб залишатися на ринку України нехай навіть у збиток собі", - зазначив радник голови ГО Асоціація відповідальних перевізників Олександр Дяченко.
Відомо, що Мінцифри звернулося до Google та Apple з проханням про сприяння ситуації для припинення використання серед водіїв згаданих програм.
"Оскільки люди, які активно користуються навігацією, когось везуть або щось доставляють (водії таксі, кур'єри), відповідні компанії також повинні подбати про їхню безпеку і сприяти тому, щоб шпигунські програми зникли з їх смартфонів. А до цього кожен з нас має переконатися, що очистив свій телефон і не залишається геоміткою для наведення російських ракет і дронів-камікадзе", - сказав Дяченко.
Нагадаємо, раніше bigmir.net писав про кошмар Путіна та його охоронця. Українці винайшли гаджет для аналізу сечі.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В Грузії суд заарештував лідера опозиції Гварамію 14 июня 2025
Лідеру опозиційного об'єднання Коаліція за зміни інкримінують відмову співпрацювати з тимчасовою парламентською слідчою комісією.
Український завод представив новий спецавтомобіль для комунальників 14 июня 2025
Український завод представив новий спецавтомобіль для комунальників
Санта Дімопулос показала, як проходить її літо там, де "судилося бути" 14 июня 2025
Блогерка і колишня співачка Санта Дімопулос з тих жінок, які завжди готовв до раптових і не тільки фото в купальнику.