16 ноября 2022
Українці стали активніше користуватися батарейками, павербанками та акумуляторами. Причина тому одна - збереження певного рівня комфорту при вимушених відключення світла. Тільки мало хто пам'ятає, що будь-яке джерело живлення є складом хімічних і часто токсичних речовин. Про це повідомляє Центр управління відходами.
"Всього 1 пальчикова батарейка здатна забруднити 16 м2 грунту або 400 літрів води. Тому після закінчення терміну служби батарейки не можна викидати в смітник", - кажуть фахівці.
Павербанки можуть мати два типи елементів живлення – літій-іонні та літій-полімерні акумулятори. Обидва не вічні. Вони розраховані на 500 – 1000 циклів зарядки та старіють, навіть якщо їх не використовують. Небезпечно використовувати павербанк, який падав. Після цього з'являються вм'ятини, здуття, дим, запах. Все це може призвести до загоряння павербанку або навіть вибуху. Найкраще – відправити павербанк на утилізацію.
Один із варіантів для здачі на утилізацію – всеукраїнський проект "Батарейки, здавайтесь". Його заснували троє небайдужих айтішників у 2013 році, які відправляють батареї на переробку за кордон. Точки прийому сировини відображені на карті.
Нагадаємо, раніше bigmir.net писав про те, чим зайнятися, якщо вимкнули світло.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Сто тисяч росіян сидять без світла через снігопад 25 ноября 2024
Російські електрики припускають, що відремонтують все або до сьогоднішнього вечора, або вже до кінця тижня.
Росіяни намагаються впровадити ШІ у дрони 25 ноября 2024
На російських військових підприємства тепер виробляють "сотні на тиждень" ударних дронів типу Shahed.
Ріст статків Маска продовжує бити рекорди 25 ноября 2024
Численні компанії Маска стрімко зросли в ціні після того, як перемога Трампа на виборах вивела Маска в центр політичної уваги.