Експерт відповів, чи можливо в РФ повторити те, що зробили з "Хезболлою"

21 сентября 2024

Чи можливо в РФ повторити те, що зробили з "Хезболлою" - відповідає експерт

Масові вибухи техніки серед бойовиків "Хезболли" знову підняли на поверхню тематику кібервійн. Можливість за допомогою віддалених команд нагрівати девайси відома давно. Але сьогоднішня масштабність - перша демонстрація. Про це повідомляє експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун.

"Хезболла" свідомо відмовилася від використання смартфонів/лептопів. Пейджери були обрані через відсутність активної антени. Завдяки їм не можна визначити геолокацію абонента.

"Людина в пасивному режимі приймає і читає повідомлення з інструкціями, що їй треба робити. Однак перехопити повідомлення, завербувати людей на виробництві або під час транспортування партії цих пейджерів, закласти туди вибухівку (просто перегрівом батареї складно ініціювати вибух, тому, підозрюю, там був ще якийсь мікродетонатор). Це високий рівень агентурної роботи", - вказує Корсун.

Елементи кібератаки в цій операції присутні. Наприклад, ідеться про отримання даних про наміри купити девайси. Є ймовірність перехоплення електронних/телефонних комунікацій. Скоріше, через месенджери/електронну пошту. Самі пейджери передають відомості односторонньо. У них зашифровані повідомлення. Зазначений аспект належить до криптографії. Ізраїль досконально володіє таким.

"Ще один момент - щоб надіслати повідомлення на пейджер, треба спочатку зателефонувати оператору, або надіслати йому це повідомлення електронною поштою, а далі вже оператор ручками вносить меседж безпосередньо в пейджингову систему... Перехоплення дзвінка, або через електронну пошту - це все кіберскладові. І безумовно, ключове - це прошивка, програмне забезпечення, яке і в самому пейджері знаходиться, і в пейджинговій системі. Тобто, між оператором, який вводить текст і передає його на пейджер, явно задіяні якісь комп'ютери, якісь сервери, і це - також кіберскладові", - каже експерт.

Організувати подібне з окупантами теоретично можливо. Але є нюанси. РФ більш підготовлена в кібераспекті. І в країни-терористки локалізоване виробництво. Тобто, створюються особисті засоби зв'язку. Тому, масове підкладення вибухівки в російські пристрої - надзвичайно складна місія. До того ж, є територіальний розподіл у різних регіонах і заводах.

"Крім того, вони ретельно перевіряють техніку, яку використовують, особливо для старшого командного складу. Її намагаються закуповувати через треті-четверті країни, щоб не було зрозуміло, для кого, хто буде кінцевим користувачем пристрою. Звісно, часто змінюють девайси. Тобто, підсумовуючи, теоретично це можливо. Але практично, я думаю, обставини такі, що Росія набагато більш готова для подібних викликів", - резюмував Костянтин Корсун.

Нагадаємо, раніше ми давали кадри вибухів серед бойовиків. 

techno.bigmir.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

36,6 – уже не норма: ось яка температура тіла вважається нормальною 16 ноября 2024

Упродовж доби температура тіла людини постійно змінюється і може коливатися в межах двох градусів.

Стало відомо, які номери заборонено використовувати на авто в Україні 16 ноября 2024

Стало відомо, які номери заборонено використовувати на авто в Україні

Російський міністр визнав, що солдати РФ мародерять на Курщині 16 ноября 2024

У Курській області РФ, частину якої контролюють ЗСУ, не припиняється мародерство з боку російських військових.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

РВК Vantage 4.5
РВК Vantage

Отзывов: 1

OxiDen clinik 0.6
OxiDen clinik

Отзывов: 1

FitCurves 5.0
FitCurves

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше