Де найважче стати водієм: рейтинг країн із найскладнішими іспитами

10 октября 2025

Де найважче стати водієм: рейтинг країн із найскладнішими іспитами

Мрія мати власне водійське посвідчення зустрічає різні перешкоди в різних країнах. Якщо в Україні водії жартують про довгі черги у сервісних центрах, у світі є держави, де скласти іспит – справжнє випробування.

Про це повідомляє Jalopnik.

У Китаї правила максимально суворі: теоретичний тест включає 100 запитань, що обираються випадково з бази понад тисячу. Для успіху потрібно дати 90% правильних відповідей, а більше десяти помилок – і доводиться починати спочатку. Інструктори пояснюють, що така вимогливість дисциплінує новачків і формує уважність на дорозі.

В іншому кінці спектра – Уганда, де досить правильно відповісти лише на чверть питань. У Єгипті письмовий тест з’явився нещодавно й складається з 10 запитань, а більшість водіїв навчаються практично «на дорозі», а не за правилами.

Австралійська система ставить великий акцент на практику: майбутнім водіям доводиться відпрацьовувати до 120 годин з інструктором, включно з нічними поїздками. Вартість таких уроків у перерахунку на гривні може коливатися від 660 до 2450 за годину. В Бурунді ж практичні заняття не є обов’язковими, що відображається на високому рівні аварійності.

Японія пропонує інший підхід: навіть невелике перевищення швидкості або неточність у маневрах – це автоматичний провал на іспиті. Тут перевіряють не лише знання, а й психологічну стійкість.

В Україні система водійських іспитів більше схожа на європейську. Хоча здати з першого разу вдається лише третині кандидатів, суворістю вона не поступається японській. Головне – не кількість запитань або годин практики, а реальне розуміння, що керування автомобілем – це відповідальність, від якої залежить безпека кожного на дорозі.

Раніше ми повідомляли, що Toyota звинуватила конкурентів у продажу підроблених гібридів.

auto.bigmir.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Алан Бадоєв очолить нову «Фабрику зірок»: перезапуск легендарного шоу 16 июня 2026

Алан Бадоєв очолить нову «Фабрику зірок»: перезапуск легендарного шоу

Лукашенко вибачився перед Зеленським за свої слова 16 июня 2026

Україні "з боку Білорусі... якихось військових дій чекати не слід", запевнив вчергове голова правлячого режиму Білорусі.

Трамп зробив заяву щодо України 16 июня 2026

Трамп сказав, що зосередиться на припиненні війни в Україні та подивиться, "чи зможемо ми це зробити".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Люми-Дент 5.0
Люми-Дент

Отзывов: 1

Medportal24 5.0
Medportal24

Отзывов: 1

Фара Сервіс 5.0
Фара Сервіс

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше